Treći poraz OKK Čelik u areni

Uokviru  13. kola „Lige 12“ Prvenstva BiH, sezona 2014/2015, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Varda HE iz Višegrada. Neočekivanu pobjedu zabilježila je ekipa Varde iz Višegrada.
Igrano u Areni Zenica. Početak u 20 sati. Gledalaca oko 600;  Sudije: Mila Čavara, Dragan Nenadić, Ivan Jurić, delegat Miodrag Vujović;

(Trener Mladen Jojić);
 KK Varda HE: N.Đurđević 11, A.Đerić, M.Janković 16, S.Lakić 5, S.Mičić 5, V.Kojić, M.Sekulić 4, N. Stanimirović 8, N.Karalić 9, D.Ognjenović, M. Marković 7, M.Radić 12. (Trener Ilija Vidaković);

Najefikasniji kod Čelika bili su: Ivan Opačak sa 21 i Dino Hodžić 20 poena.
Kod KK Varda HE najefikasniji: Miloš Janković (16), Miroslav Radić (12) i Nenad Đurđević (11) poena.

Zeničani se nisu uspjeli revanširali ekipi Varde za poraz u 2.kolu prvog dijela prvenstva u Višegradu (80:83). Večeras u Areni zabilježili su treći domaći poraz, a deveti poraz u prvenstvu od direktnog konkurenta iz donjeg dijela tabele i sada ova oba tima imaju skor od po 4 pobjede i 9 poraza.
U prvoj dionici ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a okončana je sa 21:25 za goste.
Drugu dionicu domaći rješavaju sa 20:10 i na odmor se odlazi sa + 6 poena za Čelik (41:35).
Treća četvrtina donosi i najveću prednost domaćih i to u dva navrata po + 9 poena (57:48) i (60:51).
Zadnja četvrtina kreće sa + 7 poena za Čelik (60:53) i ovu prednost domaći su imali na 5,30 minuta do kraja kada gosti, nakon duže vremena, ponovo vode (65:66). Ekipe se, zatim, smjenjuju u vođstvo do rezultata 72:72 na 1,32 minute do kraja. Tada gosti iz slobodnih bacanja dolaze u prednost 72:74, a nakon neuspješnog napada domaćih, gosti povečavaju na +5 poena (72:77) na 50 sekundi do kraja. U samom finišu utakmice Čelik uspjeva samo ublažiti poraz na konačnih 74:77.
Bio je ovo  neuspješan debi novog trenera Čelika Mladena Jojića, koji zbog povreda nije mogao računati na Dejana Mikića i Dinu Alića, pa je u rosteru bilo samo 10 igrača. U igru je ulazilo samo 7 igrača, s tim da je sedmi igrač, mladi Esnaf Durmić, u igri proveo 8,14 minuta. Trener Čelika Jojić, gotovo 90% vremena igrao sa samo 6 igrača. Umor je učinio svoje u finišu utakmice, jer je gostujući trener rotirao 11 igrača u večerašnjoj utakmici.
U 14. kolu (17.01.2015.g.) OKK Čelik gostuje u Kaknju kod ekipe KK Kakanj.