Treća pobjeda pionirki U15 KŽK Čelik BHT u Regionalnoj WABA ligi

U toku je ženska Regionalna košarkaška liga, WABA U15 za sezonu 2023/2024, u kojoj učestvuju i pionirke KŽK Čelik BH Telecom, kao prvakinje BiH i koje predstavljaju Grad Zenicu i Bosnu i Hercegovinu.

Tekućeg vikenda u Zenici se igra treći turnir-termin uz učešće ekipa KŽK Čelik BH Telecom, ŽKK Konjic, ŽKK Budućnost Bemax i KK Champion Sofia.

Danas, 02.12.2023.godine, u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ odigrana je prva utakmica ovog turnira u kojoj su se sastale U15 ekipe KŽK Čelik BH Telecom, domaćin turnira i ekipa KK Champion Sofia.

Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Čelika. U WABA U15 ligi ovo je treća pobjeda pionirki Čelika uz jedan poraz od favorita kompletne lige, KK Janina iz Rogaške Slatine.

Konačan rezultat i rezultat po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – KK Champion Sofia 82:70 (16:21), (15:19), (27:15), (24:15);

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova:

Merjem Muslić 11, Lamija Talić 22 poena + 20 skokova, Iman Alić 7, Džejla Šestić (cap) 3,  Emina Zukić 12, Ismija Mehić, Dalal Kovačević, Merjem Karray 27, Nejra Fazlija, Merijem Muslić, Ajna Muslić. (Trener Aldijana Škaljo, pom trener Maja Lokmić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Merjem Karray sa 27 i Lamija Talić sa 22 poena.

Kod gošći iz Sofije najviše koševa postigle Gabriela Kotseva 28 i Valeriya Stoycheva 24 poena.

Prve dvije četvrtine dobile su gošće iz Bugarske sa 16:21 i 15:19, pa je na poluvremenu bilo 31:40 za ekipu Champion Sofia. Treću četvrtinu dobile su ubjedljivo domaće košarkašice Čelika sa 27:15, pa je nakon tri četvrtine utakmice rezultat  58:55 za Zeničanke. U posljednjoj četvrtini zeničke košarkašice su nastavile u istom ritmu, dobile ovu četvrtinu sa 24:15 za konačna rezultat od 82:70 za Čelik.

Doble-double učinak u ekipi Čelika imala je Lamija Talić sa 22 poena i 20 skokova, indeks korisnosti 33.

Inače, četiri igračice iz ove pionirske ekipe, rođene 2009.godine, već su debitovale u seniorskom timu Čelika u Ligi 12 Prvenstva BiH, u tekućoj sezoni, 2023/2024, a to su:  Lamija Talić, Emina Zukić, Merjem Halač i Džejla Šestić.

Evo rasporeda utakmica u Zenici, WABA liga U15, 02./03.12.2023.godine (subota i nedjelja):