Taekwondo klub Zenica: četiri medalje na turniru u Hrvatskoj

Taekwondo klub Zenica: četiri medalje na turniru u Hrvatskoj – Taekwondo klub Zenica je nastupio na prestižnom turniru u Hrvatskoj – Jastreb Open sa osam takmičara. Kao što smo pisali na ovom turniru nastupilo je 1.011 takmičara iz 86 klubova i 13 država. Ovaj turnir je bio 20. ljubilarni turnir koji organizuje hrvatski klub Jastreb uz pomoć veleposlanika Republike Koreje.

Posebni gosti na turniru bili su predstavnici krovne taekwondo organizacije kukkiwon, sa svojim demo timom. Što se tiče naših takmičara od njih osmero četvero se okitilo medaljama pa su tako :

Ena Beganović sa dvije pobjede osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju 🥇🥇

Sami Beganović u kategoriji vrtićanaca prvom pobjedom eliminisao italijanskog predstavnika dok je finale izgubio i osvojio drugo mjesto, srebrenu medalju 🥈🥈

Abdulah Sinanović sa dvije pobjede i jednom izgubljenom borbom osvojio također drugo mjesto i srebrenu medalju 🥈🥈

Ilhana Skopljak u kategoriji kick osvojila treće mjesto, bronzanu medalju 🥉🥉

Na žalost ostali takmičari nisu osvojili medalje, ali si se lavovski borili i dali sve od sebe.

Dosta dobar nastup na ovom elitnom takmičenju, sve čestitke takmičarima, a naravno i  roditeljima koji podržavaju rad kluba i takmičara.