Sigurna pobjeda košarkašica Čelika u Areni nad tuzlanskim Jedinstvom

U utakmici 12. kola (prvo kolo drugog dijela sezone) bh. košarkaške lige za sezonu 2023/2024, košarkašice Čelika su bile danas, 20.1.2024.godine, domaćini ekipi ŽKK Jedinstvo iz Tuzle. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, početak u 17 sati, pred oko 200 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i ŽKK Jedinstvo, sigurnu i zasluženu pobjedu u ovom meču ostvarile su domaće košarkašice Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK Jedinstvo  83:66 (23:15), (31:18), (14:17), (15:16);

Glavni sudija Hasan Bajgorić, sudija 1 Ivan Jurić, sudija 2 Dženan Hasić, delegat Miodrag Vujović.

Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova:

Ema Mačkić 6, Amna Isaković (cap) 19, Sanja Radulović 7, Sara Heljić 16 p.+ 12 skokova, Ajla Selimović 17 p. + 10 skokova, Lamija Talić 1, Merjem Halač, Emina Zukić, Dalila Bilić, Džejla Šestić, Berina Mustafica 17. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika: kapiten Amna Isaković 19, Ajla Selimović i Berina Mustafica po 17, te Sara Heljić 16 poena.

Najviše poena za Jedinstvo postigle Chelsea Lindsay 16 i Azra Bećirović 10 poena.

Košarkašice Čelika pred ovu utakmicu su imale bilans od devet pobjeda i dva poraza, 20 bodova, treće mjesto na tabeli. Ekipa Jedinstvo je na bilansu od dvije bodjeda i devet poraza, 13 bodova, 10.mjesto.

Gostujuće košarkašice Jedinstva su samo imale početno vođstvo od 0:2 i par neriješenih rezultata i prvoj četvrtini, a sve ostalo vrijeme u vođstvu su domaće košarkašice Čelika. U prvim minutama prilično izjednačen rezultat, ali u finišu četvrtine domaće košarkašice idu na 23:15. I u drugoj četvrtini još veća  dominacija domaćih košarkašica Čelika i stalno povećanje prednosti do plus 21 poen na poluvremenu, 54:33. Drugu četvrtinu domaće su dobile sa 31:18.

Treću četvrtinu košarkašice otvaraju sa serijom od 6:0 i rezultat je 60:33. Gošće uzvraćaju serijom od 0:7 i rezultat je 60:40. Na kraju treće četvrtine rezultat je 68:50 za Čelik. Ovu četvrtinu su dobile gošće iz Tuzle sa 14:17. U posljednjoj četvrtini trenerica Aida Kalušić je dala šansu igračicama sa manjom minutažom, gošće su dobile i ovu četvrtinu sa 15:16, pa je konačan rezultat 83:66 za Čelik, plus 17 poena.

Sve igračice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču.

Double-double učinak kod Čelika imale su Sara Heljić sa 16 poena i 12 skokova, indeks korisnosti 26, te Ajla Selimović sa 17 poena, 10 skokova, indeks korisnosti 20.

Košarkašicama Čelika ovo je deseta pobjeda u prvenstvu uz dva poraza.

U narednom 13.kolu košarkašice Čelika BH Telecom su domaćini ekipi Lavovi iz Brčkog.