Minimalan gostujući poraz košarkašica KK Jumper od ekipe Lavovi

U utakmici 12. kola (prvo kolo drugog dijela prvenstva) bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper su bile, večeras, 21.1.2024.godine, na gostovanju kod ekipe KK Lavovi u Brčkom.

Utakmica je odigrana od 18 sati u SD Tehničke škole Brčko, pred oko 100 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KK Lavovi i zeničke ekipe KK Jumper, minimalnu pobjedu je ostvarila domaća  ekipa Lavovi, koja ima samo jedan poraz u proteklih 12 kola.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KK LAVOVI – KK JUMPER  58:57 (17:13), (19:18), (10:13), (12:13);

Sastav ekipe KK Jumper, poeni, najviše skokova, asistencija:

Emira Šehić (cap) 10 skokova, Amna Kahrić 15 p. + 8 skokova i 6 asistencija, Elma Feukić 5, Jelena Kapisoda 10, Aleksandra Begenešić 16 p.+ 9 skokova, Lamija Bilić, Adna Omerdić 11, Sajra Huskanović, Ines Podojak, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pom. trener Vedran Kulalić).

Sve poene za  KK Jumper postigle Aleksandra Begenešić 16, Amna Kahrić 15, Adna Omerdić 11, Jelena Kapisoda 10 i Elma Feukić 5 poena.

U redovima KK Lavovi najefikasnije Yarelli Padilla 13, Valentina Došić i Sara Đokić po 11 poena.

Tok utakmice

Početno vođstvo Jumpera sa 0:2, a domaće košarkašice Lavova kreću serijom od 7:0 za vođstvo od 7:2. Uzvraćaju Zeničanke serijom od 0:6 i rezultat je 7:8 za Jumper. U nastavku četvrtine ekipe se smjenjuju u vođstvu, a u samom finišu domaće idu na 17:13.

Drugu četvrtinu domaće otvaraju serijom od 9:1 i rezultat je 26:14. Slijedi serija Jumpera od 0:11 i rezultat je 26:25 za Lavove. Do kraja četvtine domaće održavaju prednost i na poluvremenu je 36:31 za domaće.

Ovu četvrtinu Lavovi su dobili minimalno sa 19:18 i veliki otpor Jumpera favorizovanoj ekipi Lavova u prvom poluvremenu.

U prvom dijelu treće četvrtine bolji su Lavovi i idu na 11 poena prednosti, 45:34. U ostatku ove četvrtine Jumper pravi seriju od 0:10 i rezultat je 45:44 za Lavove. Do kraja četvrtine još jedan poen domaćih i rezultat na kraju tri četvrtine utakmice je 46:44. Ovu četvrtinu dobio je Jumper sa 10:13.

Posljednju četvrtinu Jumper otvara serijom od 0:6 i rezultat je preokrenut na 46:50 za Jumper. U narednim minutama ekipe se smjenjuju u vođstvu, a onda domaće idu u vođstvo od 57:52. Uzvraća Jumper serijom od 0:5 i rezultat e izjednaćen na 57:57 na minut i 15 sekundi do kraja utakmice. U ostaku meča viđena je velika borba i samo jedan poen iz slobodnih bacanja od košarkašice Lavova, Padille, na 34 sekunde do kraja za konačnih 58:57 za Lavove. Košarkašice Jumpera nisu iskoristile svoj napad za pobjedu.

Veliki otpor Jumpera favorizovanoj ekipi Lavova u cijeloj utakmici, u kojoj su bili blizu velikog trijumfa.

Jumper je sada na omjeru od osam pobjeda i četiri poraza.

U narednom, 13.kolu košarkašice KK Jumper gostuju ekipi RMU Banovići.