Rukomet

Šesta pobjeda RK Čelik: Pao je i Kakanj!

Derbi utakmica šestog kola Prve lige FBiH u rukometu – RK Čelik – RK Kakanj. Rezultat: 30:24 za Čelik (poluvrijeme 15:10 za Čelik). Sudije Dučić i Hadžić (Goražde). Delegat Hamidović (Banovići). Isključenja: RK Čelik 10 minuta, RK Kakanj 12 minuta. Sedmerci: RK Čelik 1 (1), Kakanj 3 (2).

RK ČELIK: Mevludin Čehajić (19 odbrana), Muaz Kusić (1), Danijel Jurić (1), Adnan Sumbuljević (8), Mirsad Čelenka, Faris Mrako (2), Mirza Dervenčić (1), Talha Velagić, Ante Dragičević (8), Amar Kobilica (3), Tarik Kubat, Edin Gušić (6), Dženan Hodžić, Mensur Hadžić, Eldar Zukić, Ahmet Kačamaković. Trener: Miki Filipović.

RK KAKANJ: Ahmet Kovač, Sulejman Brkić, Enes Husika, Salih Delić (1), Belmin Hrnjić (5), Nedim Čamdžić (8), Adis Bećirhodžić, Omar Burić, Matej Tunjić, Berin Hrnjić (1), Haris Limo, Nedžad Zaimović, Kerim Čabaravdić (9), Faris Žiga, Damir Tica. Trener: Sulejman Beganović.

• RK Kakanj se u Zenici predstavio kao najbolja ekipa od svih koje je RK Čelik do sada pobijedio
  • Golman Čelika Mevludin Čehajić proglašen igračem utakmice i igračem mjeseca oktobra u RK Čelik
  • Sljedećeg vikenda domaći derbi, RK Čelik – RK Škola rukometa Čelik Junior
  • Uprava kluba se apelom obratila gradonačelniku Fuadu Kasumoviću i Gradskoj upravi za pomoć i podršku

Karakterističnu ocjenu utakmice RK Čelik – RK Kakanj izrekao je trener domaće ekipe Miki Filipović za naš portal, odmah nakon utakmice:

”Apsolvirali smo još jednog teškog protivnika i idemo dalje! Čestitam igračima obje ekipe na borbenosti, snažnoj i žestokoj utakmici. Ali imamo još toga da uradimo!”, kaže Filipović i dodaje. ”RK Kakanj ima iskusniju ekipu od nas. Došli su da igraju ozbiljno i borbeno i nijednog trenutka nisu od toga odustajali. Mi smo pravili razliku dok trčimo i igramo brzo. Na postavljenu zonu bilo ih je teško probiti. Pobijedili smo ih i to je najvažnije! – kaže Miki Filipović, trener RK Čelik.

RK Kakanj u ovih šest kola najbolji protivnik

Činjenica je da je RK Čelik imao do sada, u svih šest kola Prve lige FBiH, izuzetno težak raspored i teške protivnike ali i ostvario šest pobjeda u nizu. Po općim ocjenama dobrih poznavalaca rukometa, onih koji prate rad i rezultate RK Čelika u novoj sezoni, može se reći da je RK Kakanj bio do sada najtežni protivnik RK Čelik iz prvih šest kola prvenstva.

Mada je RK Čelik vodio od početka do kraja utakmice protiv RK Kaknja, komšije iz Kaknja su ga dobro namučile. I u prethodnim kolima Čelik je pobijedio jake protivnike, kao što su RK Jajce, ORK Rudar Banovići, RK Žepče.

Šest pobjeda iz šest kola RK Čelik je ostvario samo žestokom borbenošću, kolektivnom igrom i nadigravanjem u svim utakmicama. Požrtvovanost je igračima Čelika ulio novi (stari) trener Miki Filipović. Nešto od atmosfere sa utakmice pogledajte u slajderu, fotografije snimio Ekrem Imamović: