Rukomet

Sedma pobjeda RK Čelik u utakmici sa RK Travnikom

Utakmica 8. kola Prve lige Federacije BiH, igrana u Gradskoj areni Zenica, uz prisustvo oko 150 posjetilaca. Sudije: Mulabdić i Murtezinović. Delegat: Emir Konjičanin (Visoko). Isključenja: RK Čelik 6 minuta, RK Travnik 4 minuta. Sedmerci: RK Čelik 2 (2), RK Travnik 4 (3).

RK ČELIK – RK TRAVNIK 42:30 (21:12)

Solidna ekipa RK Travnik pružila snažan otpor Čeliku samo u prvom poluvremenu
Golgeterski trio RK Čelik, Ante Dragičević, Amar Kobilica i Edin Gušić postigli 32 od 42 gola
Čelikovi petnaestogodišnjaci Eldar Zukić i Ahmet Kačamaković uz aplauz publike odigrali po 15 minuta
RK Čelik ponovo uputio Apel za pomoć Gradonačelniku Zenice Fuadu Kasumoviću

RK ČELIK: Mevludin Čehajić (8 odbrana), Muaz Kusić, Danijel Jurić (2), Adnan Sumbuljević (1), Mirsad Čelenka (3), Faris Mrako (2), Talha Velagić, Ante Dragičević (13), Amar Kobilica (10), Tarik Kubat (1), Edin Gušić (9), Dženan Hodžić (11 odbrana), Mensur Hadžić, Eldar Zukić (1), Ahmet Kačamaković. Trener: Miki Filipović.

RK TRAVNIK: Kemal Ljubunčić (1), Salih Čelarević, Anel Gopo (1), Slobodan Simić (7), Amer Huber (2), Alen Palić (8), Riad Saračević, Elmir Trako (2), Ergin Terzić (1), Amar Hrustanović (7), Amar Jašarević (1), Džejlan Dević, Edin Kavazović. Trener: Meho Mašić.

Još jedna odlična igra podmlađene ekipe RK Čelik koja je zabilježila sedmu pobjedu, ovaj put protiv ekipe RK Travnik. RK Travnik se žestoko borio svih 60 minuta i pružio snažan otpor raspoloženoj ekipi Čelika, ali je odbrana RK Čelik, na čelu sa Farisom Mrakom, Danijelom Jurićem, Adnanom Sumbuljevićem i drugim, odradila veliki dio posla.

Čelikova tri igrača postigla 32 gola!
Tri igrača RK Čelik su u napadu obilježila ovu utakmicu: Ante Dragičević (13), Amar Kobilica (10) i Edin Gušić postigli su 32 od ukupno 42 gola!

Sve u svemu, RK Čelik je odigrao još jednu odličnu, borbenu, žestoku utakmicu i ostaje lider na tabeli Prve lige FBiH i na putu ka Premijer ligi BiH. Utakmica je bila sportska, korektna sa obje strane, bez težih faulova i varnica između igrača.

RK Travnik je pružao jak otpor RK Čelik, čak i vodio do desetog minuta rezultatom 4:3. Nakon toga slijedi serija Čelika od 5:0, tako da već u 14. minuti RK Čelik pravi razliku od 4 gola (rezultat 8:4 za Čelik). Dobrom i brzom igrom RK Čelik je u 20. minuti vodio sa 14:8, a poluvrijeme je završeno sa solidnih 21:12 za Čelik.

U drugom poluvremenu je nastavljeno atakovanje Čelika na gol RK Travnika, gdje su prednjačili većinom pomenuti Dagičević, Kobilica i Gušić, ali su i Mrako i Jurić postigli po 2 gola, a Mirsad Čelenka 3. Pogledajte fotografije sa utakmice koje je snimio E. Imamović:

Čelikovi petnaestogodišnjaci odigrali po 15 minuta

Najljepši potez na utakmici, koga je publika u Areni pozdravila dugim aplauzom je bio kada je trener Filipović zadnjih 15 minuta u igru uveo dva petnaestogodišnjaka iz vlastitog Čelikovog juniorskog tima – Eldara Zukića i Ahmeta Kačamakovića, koji su dobii višeminutni aplauz. Zukić je postigao i svoj prvi seniorski gol.

Trener Filipović: Potrebna pomoć Grada

Trener RK Čelika Miki Filipović je nakon utakmice izjavio:

– Prošli smo još jednu tešku utakmicu. Igrali smo protiv ekipe koja je u Zenici u prvom kolu prvenstva pobijedila ekipu RK Čelik Juniora, a RK Travnik nam je došao poslije našeg jedinog poraza u prvenstvu baš protiv RK Čelik Juniora. Takve utakmice su zbog toga veoma teške, psihološki opasne. Pripremali smo se veoma ozbiljno za ovaj susret i ubjedljivo pobijedili. Čestitam igračima i idemo dalje. U najboljoj smo poziciji da osvojimo titulu jesenjeg prvaka Lige. Podržavam Apel Skupštine kluba i nadam se da će nas Grad i Gradonačelnik pomoći i podržati. Pomoć nam je neophodna što prije, odmah, inače se može svašta desiti – rekao je Filipović.

U NAREDNOM KOLU RK ČELIK GOSTUJE U DONJEM VAKUFU, GDJE ĆE, KAKO KAŽU, NASTAVITI SVOJ OVOSEZONSKI POHOD KA PREMIJER LIGI BIH.