Rukomet

U utakmici 8. kola Prve lige Federacije BiH, grupa Sjever, u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ igrali su zenički RK Čelik i RK Travnik. Prisutno je bilo 100-tinjak gledalaca, a sigurnu pobjedu ostvarila je ekipa Čelika.  Rezultat: RK ČELIK – RK TRAVNIK 42:30 (21:12); Sudije su bili Mulabdić i Murtezinović, delegat: Emir Konjičanin (Visoko). Isključenja: RK Čelik 6 minuta, RK Travnik 4 minuta. Sedmerci: RK Čelik 2 (2), RK Travnik 4 (3);

Sastavi ekipa i strijelci:

RK ČELIK: Mevludin Čehajić (8 odbrana), Muaz Kusić, Danijel Jurić (2), Adnan Sumbuljević (1), Mirsad Čelenka (3), Faris Mrako (2), Talha Velagić, Ante Dragičević (13), Amar Kobilica (10), Tarik Kubat (1), Edin Gušić (9), Dženan Hodžić (11 odbrana), Mensur Hadžić, Eldar Zukić (1), Ahmet Kačamaković. (Trener Ljubomir Miki Filipović);

RK TRAVNIK: Kemal Ljubunčić (1), Salih Čelarević, Anel Gopo (1), Slobodan Simić (7), Amer Huber (2), Alen Palić (8), Riad Saračević, Elmir Trako (2), Ergin Terzić (1), Amar Hrustanović (7), Amar Jašarević (1), Džejlan Dević, Edin Kavazović. (Trener Meho Mašić);

Tok utakmice: U prvih desetak minuta utakmice ekipe se smjenjuju u vođstvu, a od zadnjeg vođstva Travnika (3:4), Čelik pravi seriju od 5:0, prelazi u vođstvo od 8:4, koje više nije ispuštao do kraja utakmice. Čelik stalno povećava prednost, koja na kraju prvog poluvremena iznosi plus devet golova (21:12). I u drugom poluvremenu domaći dominiraju, a trener Čelika Filipović je u igru uvedio i mlađe igrače. To se nije puno odrazilo na konačan rezultat, a završilo je plus 12 golova za Čelik (42:30).

Golgeterski trio RK  Čelika, Ante Dragičević (13), Amar Kobilica (10) i Edin Gušić (9), postigli su 32 od 42 gola. Kod RK Travnika najefikasniji su bili Alen Palić sa 8, te Slobodan Simić i Amar Hrustanović po 7 golova.

Čelikovi petnaestogodišnjaci, Eldar Zukić i Ahmet Kačamaković, uz aplauz publike odigrali su po 15-ak minuta. Još jedna odlična igra podmlađene ekipe Čelika, koja je zabilježila sedmu pobjedu, protiv ekipe RK Travnika, koja je pružila snažan otpor raspoloženoj ekipi Čelika. U konačnici, Čelik je odigrao jođ jednuu odličnu utakmicu i ostaje lider na tabeli, na putu ka Premijer ligi BiH.  U narednom 9.kolu RK Čelik gostuje kod ekipe Donji Vakuf (izvor Sport DC).