RK Čelik pobijedio Slaviju

Rezultati rukometne Premijer lige BiH

RK Čelik pobijedio Slaviju  – RK Čelik – RK Slavija 35:27 (14:12) –  Dvorana Bilmišće. Prijateljska utakmica RK Čelik – RK Slavija (Istočno Sarajevo). Rezultat: 35:27 (14:12). Gledalaca oko 100. Sudije: Sead Delić i Seldin Rizvanović. Isključenja: Čelik 4, Slavija 6 minuta. Sedmerci: Čelik 4 (4), Savija 3 (3).

RK ČELIK: Lilić, Adnan Begagić (3), Hamzić (4), Kobilica, Alić, Sirćo (8 odbrana),  Begović (3), Tufekčić (5 odbrana), Aldin Begagić (6), Balaš (2), Duvnjak (3), Gra-hovac (4), Skopljak (3), Pandžić (7). Trener: Bojan Crnomarković.

RK SLAVIJA: Janjić, Močević, Tešanović (5), Tuševljak (1), Lale (1), Luketa (1), Močić (5), Bujak (2), Vuletić (1), Radovanović (2), Milošević, Benić (3), Domazet (1), Trnčić (4), Ristič (1). Trener: Bojan Jolić.

U Zenici je odigrana dobra prijateljska rukometna utakmica u kojoj su treneri oba tima isprobali sve igrače koji im stoje na raspolaganju pred početak nove prvenstvene sezone.

RK Čelik je bio bolji tim, iako se Slavija ni u jednom tenutku nije predavala. RK Slavija je povela samo na početku utakmice (1:0), a nakon toga Čelik je izjednačio i vodio svih 60 minuta. Kod Čelika bolji od ostalih bili su Aldin Begagić, Marko Pandžić i Almir Balaš, a kod Slavije Močić i Tešanović.

-Nisam u potpunosti zadovoljan igrom mog tima. Ima tu još mnogo toga u igri  da popravimo i uigramo. Prije svega nedopustivo mnogo je promašenih zicera – rekao je nakon utakmice terener Čelika Bojan Crnomarković. RK Čelik i dalje nastavlja sa trenažnim procesom, uz svakodnevne treninge po dva puta dnevo.