RK Čelik bez polufinala Kupa BiH

Bosna-Čelik Foto: Visoko.co.ba

RK Čelik bez polufinala Kupa BiH – U revanš utakmici četvrfinala Kupa BiH večeras su u Visokom igrali rukometaši RK Bosna Centrotrans i zeničkog Čelika. Pobjedu od šest golova prednosti ostvarila je domaća ekipa visočke Bosne Centotrans.

Rezultat: RK Bosna Centrotrans – RK Čelik 35:29 (20:14).

U prvoj utakmici, odigranoj 02.marta na Bilmišću u Zenici Čelik je slavio sa 26:23, što mu nije bilo dovoljno za prolazak u polufinale Kupa.

Utakmica je odigrana u dvorani Franjevačkog samostana sv. Bonaventure.

U 49.minuti utakmice Čelik je imao obećavajući rezultat, 28:26 za Bosnu, ali su Visočani u zadnjih 10-ak minuta prelomili ovu neizvjesnu utakmicu i potrebnu prednost u rezultatu na svoju stranu.

U večerašnjoj utakmici Visočane je predvodio izvrsni Nikola Grujić sa 14 golova i najzaslužniji je za plasman Bosne u polufinale Kupa BiH.

Isti ovi timovi igraju u petak u petak, 1. Aprila u 19 sati, utakmicu u okviru 26. kola prvenstva u Premijer ligi BiH, ponovo u Visokom.

Donosimo sve parove četvrtfinala Kupa BiH za muškarce sa rezultatima prvih utakmica:

Bosna Centrotrans (Visoko) – Čelik (Zenica) 35:29 je rezultat revanša u Visokom, (23:26 u Zenici);

Izviđač Ljubuški – Goražde (31:27);
Zrinjski – Borac Banja Luka   (20:33);
Maglaj – Vogošća   (23:31).

Preostale revanš utakmice na programu su u srijedu 30.marta 2016.godine.