Rezultati tri zeničke odbojkaške ekipe proteklog vikenda

Rezultati tri zeničke odbojkaške ekipe proteklog vikenda – U vikendu iza nas tri zeničke odbojkaške ekipe, dvije ženske i jedna muška, igrale su prvenstvene utakmice na domaćem terenu u Zenici.

Prvo su na parket, u subotu, izašli odbojkaši OK Block-Outa u svojoj prvoj sezoni, a uokviru 3.kola Superlige, grupa Jug, nažalost doživjeli su i treći poraz u prvenstvu. Igralo se u Prvoj Gimnaziji u Zenici.

Rezultat:

OK “Blok-Block Out” Zenica – OK “Mladost” Žepče 2:3 (25:22,25:22,25:27,21:25,14:16), 110:112;

Mlada i neiskusna ekipa Blok – Outa uspjela  je prva dva seta riješiti u svoju korist sa identičnim rezultatom 25:22. Nakon toga gosti preuzimaju inicijativu i dobijaju tri sljedeća seta za konačnih 2:3 za Mladost Žepče.

I u narednom 4.kolu zenički odbojkaši biće ponovo domaćini i to Ilidži.

U Superligi za žene, grupa Sjever, odbojkašice Čelik-R, kao domaćini slavile su sa 3:1 protiv Gračanice.Fortex. Rezultati po setovima: 25:18, 25:15, 21:25 i 25:23 – 96:71;

Igralo se u sportskoj sali OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ u Zenici.

U narednom 2. kolu Čelik-R igra, ponovo, na domaćem terenu protiv Kaknja.

Odbojkašice Željezare Zenica u Prvoj ligi Federacije BiH, grupa A2, otvorile su prvenstvo pobjedom u meču sa Mostarom II. Bilo je 3:0, po setovima 25:20, 25:9 i 25:11 – 75:40;  Igralo se u sali Prve Gimnazije u Zenici.

U narednom 2.kolu Željezara Zenica igra u gostima sa ekipom Delminium iz Tomislavgrada.