Remi kadeta BIH sa Česima

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je remizirala sa selekcijom Češke 2:2, u meču drugog kola elitne runde kvalifikacija za evropsko prvenstvo. Nakon što su u prvom kolu poraženi od Škotske s 2:0, izabranici selektora Sakiba Malkočevića odigrali su neriješeno s Češkom i osvojili prvi bod u grupi 7. Česi su oba pogotka postigli iz penala. Prvi je u 44. minutu realizovao Šašinka, a drugi u 73. minutu Žežulka. Golove za BiH postigli su Mustedanagić u 69. i Miletić u 80. minutu susreta.

Turnir grupe 7 elitne runde kvalifikacija održava se u Mađarskoj, a BiH u posljednjem kvalifikacionom meču u srijedu igra protiv Mađarske.

U drugom današnjem meču grupe 7 sastaju se Škotska i Mađarska.

– Tabela grupe 7:
1. Češka 2 1 1 0 3 2 1 4
2. Škotska1 1 0 0 2 0 2 3
3. BiH 2 0 1 1 2 4 -2 1
4. Mađarska 1 0 0 1 0 1 -1 0

Plasman na evropsko prvenstvo, koje se u maju održava u Bugarskoj, izborit će pobjednici osam grupa i sedam drugoplasiranih ekipa.