Rekord RK Čelika: sedam pobjeda u sedam utakmica

Rekord RK Čelika: sedam pobjeda u sedam utakmica – RK Čelik je u Graskoj areni Zenica prosto pregazio Sanu, rezultatom 45:21 (poluvrijeme 19:8 za Čelik) i zadržao prvo mjesto na prvenstvenoj tablici.

• RK ČELIK – RK SANA 7; 45:21
  • Rekord ne samo u rukometu, već inače u BiH sportu – sedam pobjeda u nizu ove jeseni
  • Igrač utakmice 16-godišnji Ismar Kahrić

Utakmica VIII kola Prve lige Federacije BiH: RK Čelik – RK Sana 7 (Sanski Most). Igrano u Gradskoj areni Zenica pred oko 200 gledalaca.
Rezultat: 45:21 za RK Čelik.
Sudije: Armin Mulabdić i Dino Murtezović. Delegat: Alkibijad Hamidović.
Sedmerci: Čelik 3 (1), Sana 5 (4). Isključenja: Čelik 6 minuta, Sana 10 minuta.

RK ČELIK: Faris Mrako (1), Eldar Mehić (6), Kenan Muslić (1), Ismar Kahrić (5), Adnan Begagić (1), Adnan Subuljević (2), Miran Čović (3), Jasmin Omerović (1), Riad Polić (9 odbrana), Kenan Biogradlija (3), Admir Bjelopljak (10), Haris Muhić (6 odbrana), Aldin Begagić (a), Ahmed Oruč (4), Mustafa Babić, Adi Pašalić (7). Trener: Seldin Rizvanović.

RK SANA 7: Aladin Pašagić (11 odbrana), Sejad Dugovnjić, Alisa Ibričić (3), Mihret Turan (1), Hamza Talić (2), Armin Grbić (4), Azer Handanović, Haris Dugonjić (8), Gojko Blagojević (2), Almedin palić, Tarik jakupović (1), Faruk Makić, Emir Musić. Trener: Senad Malčinović.

Novi rekord RK Čelika

Sjajna igra i dopadljiva rukometna predstava u kojoj je uživalo oko 200 ljubitelja rukometa. ali i novi rekord rukometaša Čelika: sedma pobjeda od sedam utakmica u prvenstvu Prve lige Federacije BiH. To je rekord, koliko je poznato, ne samo u rukometnim ligama, nego i inače u bh sportu u tekućoj takmičasrkoj sezoni.
RK Čelik je u Graskoj areni Zenica, pred oko 200 gledalaca, prosto pregazio Sanu, rezultatom 45:21 (poluvrijeme 19:8 za Čelik) i zadržao prvo mjesto na prvenstvenoj tablici.

Karakteristično za ovu utakmicu je da je trener Seldin Rivanović dao priliku svim igračima, tako da su svih 16 igrača učestvovali u najnovijem trijumfu od čak 24 gola razlike u korist Čelika.

Ismar Kahrić, igrač utakmice

a igrača utakmice proglašen je 17-godišnji pivot Čelika Ismar Kahrić, koji je bio odličan u odbani, a dao je i pet golova.

Najviše golova za Čelik dao je Admir Bjelopljak (10 golova), Adi Pašalić je postigao 7, a Eldar Mehić 6 golova.
Kod gostiju najviše golova je postigao Haris Dugonjić (8 golova), te Armin Grbić, koji je doao 4 gola.

U narednom kolu Čelik gostuje kod odličlne ekipe Slobode u Tuzli, glavnog konkurenta za osvajanje titule jesenjeg šampionata.

Gosti na utakmici: polaznici Škole rukometa

Polaznici Škole rukometa ČELIK, njih tridesetak, bili su specijalni gosti na utakmici Čelik – Sana 7. Oni su zdušno navijali za prvotimce i svoje uzore iz prve ekipe, a u pauzi za poluvrijeme pucali su penale golmanima Riadu Poliću i Harisu Muhiću.

Djeca-budući rukometaši nisu mogla sakriti emocije i radost što se nalaze na prvenstvenoj utakmici RK Čelika.