Prva liga FBiH – Visok poraz nogometašica Čelika od Širokog Brijega

Prva liga FBiH – Visok poraz nogometašica Čelika od Širokog Brijega – Prva ženska nogometna liga FBiH. 11.kolo ŽNK Široki Brijeg – ŽNK Čelik 13:0.

Uokviru 11.kola nogometašice Čelika bile su na gostovanju u Širokom Brijegu kod istoimene ekipe.  Završeno je visokom pobjedom domaćih nogometašica Širokog Brijega.

Rezultat: ŽNK Široki Brijeg – ŽNK Čelik  13:0 (3:0);

Strijelci za domaće: Čepo i Bagarić po 3 gola, Vuletić i Glavota po 2, a Radoš, Musa i Marušić po 1 gol.

Glavni sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg), pomoćnici A1 Merima Tanović (Mostar), A2 Darijo Lovrić (Široki Brijeg), delegat Renato Buhić (Mostar).

Sastav ekipe ŽNK Čelik:

Sedina Begović-Mujčinović (od 58′ Muamera Pezer), Emra Porča, Aida Šeper, Lara Ganić (cap), Sajra Kulalić, Ilma Kablar, Amila Ahmetspahić (od 67′ Amila Dizdarević),  Marija Udovičić, Ilma Čurić, Ilma Durmo, Nejra Halać. (Predstavnik kluba Vahida Mujčinović);

Utakmica je odigrana na igralištu SC „Musa-Karačić“ pred oko 20-ak gledalaca po sunčanom vremenu.

U prvom poluvremenu nogometašice Čelika su pružile dobar otpor favorizovanoj ekipi Širokog Brijega, dok je u drugom poluvremenu došla do izražaja fizička sprema, duža klupa domaćih, uigranost…

Nakon ovog poraza nogometašice Čelika su na skoru od tri pobjede i sedam poraza, 9 bodova, 4.mjesto.

U narednom 12.kolu nogometašice Čelika su domaćini ekipi ŽNK Željezničar 2011 iz Bosanske Krupe.