Poraz Čelika u Gabeli – Uokviru 7.kola Lige za opstanak, nogometaši Čelika igrali su u gostima kod ekipe NK GOŠK u Gabeli.

Za nogometaše Čelika ovo je bila odlučujuća utakmica za opstanak u Premijer ligi BiH, u kojoj su pobjedom mogli zadržati šanse za opstanak. Pobjedu je ostvarila domaća ekipa GOŠK-a.

Rezultat: NK GOŠK – Čelik 1:0 (0:0);

Strijelac Mišić u 48.minuti.

Žuti kartoni: Hasanović, Vego (GOŠK), Jurina, Celik (Čelik);

Čelik je nastupio u sastavu: Ratko Dujković, Dino Bevab (od 81′ Ognjen Đelmić), Josip Šantić, Boris Pandža (cap), Marin Jurina, Tony Livančić (od 57′ Germain Kouadio), Tin Karamatić, Paskal Okoli (od 18′ Aldin Šišić), Nemanja Anđušić, Stevo Nikolić, Yusuf Cihat Celik.

Rezerve: golman Fikret Karajbić, Enes Akgun, Hrustan Kadrić, Germain Kouadio, Dino Ćemalović, Aldin Šišić, Ognjen Đelmić. (Glavni trener Edin Prljača, pomoćni trener Jasmin Đidić, 2.pomoćni trener Nijaz Hrustanović).

Utakmica je odigrana na igralištu „Perica Pero Pavlović) u Gabeli pred oko 700 gledalaca.

Glavni sudija bio je Zoran Grbić (Prijedor), pomoćnici A1 Čedomir Vičić (Ugljevik), A2 Damir Lazić (Brčko), delegat Ramiz Omanović (Bihać).

Neki detalji sa utakmice:

-7′ Opasan napad GOŠK-a po desnoj strani, oštar centaršut, Dujković je zaustavio bez problema.

-14′ Dobar prodor Anđušića po lijevoj strani u šesnaesterac, povratni pas, koji nije niko pratio od gosta.

-31′ Šut Aldina Šišića iz slobodnog udarca sa oko 35 metara, golman domaćih Kozić lako zaustavlja.

-31′ Odličan prodor Nikolića po lijevoj strani domaćih, centaršut na drugu stativu do Jurine koji glavom pogađa prečku gola domaćih.

-36′ Velika šansa za GOŠK preko Isića, koji promašuje loptu sa peterca iz povoljne pozicije.

-48′ Domaći dolaze u vođstvo od 1:0 nakon odličnog prodora Barića po desnoj strani, centaršuta na drugu stativu, gdje je usamljeni Mišić glavom pogodio nebranjeni dio gola Čelika.

-59′ Dobar prodor Barića po desnoj strani, odličan centaršut do slobodnog Ramića, koji glavom prebacuje gol Čelika sa peterca.

-60′ Pokušaj Nikolića iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, golman domaćih brani.

-66′ Šansa za GOŠK, ali je kratak na utrčavanje bio Mulahusejnović.

-81′ Šut glavom Anđušića sa 10-ak metara preko gola domaćih nakon centaršuta Bevaba.

-85′ Šansa za rezervistu Đelmića, koji šutira sa 7-8 metara, golman brani, asistencija Jurina.

-90′ Velika šansa za Čelik preko Steve Nikolića, koji šutira sa 7 metara pored gola.

Završeno je pobjedom domaćih sa 1:0, koji je ekipu Čelika „gurnuo“ do ivice ponora i ispadanja iz Premijer lige, još su samo teoretske šanse za opstanak. Čelik sada zaostaje 8 bodova za Slobodom, a do kraja Lige za opstanak još su tri kola.