Prva liga FBiH – Poraz ŽNK Čelik od ŽNK Libero iz Goražda

Prva liga FBiH – Poraz ŽNK Čelik od ŽNK Libero iz Goražda – Prva ženska nogometna liga FBiH. 8.kolo ŽNK Čelik – ŽNK Libero 1:4; Uokviru 8.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2017/2018, (prvo kolo proljetnog dijela prvenstva) nogometašice Čelika bile su domaćini ekipi ŽNK Libero iz Goražda. Završeno je pobjedom gošći iz Goražda, ŽNK Libero.

Rezultat: ŽNK Čelik – ŽNK Libero 1:4 (1:2);

Strijelci: 0:1 Milena Đurđević u 11′, 1:1 Sajra Kulalić u 14′, 1:2 Adina Osmančević u 22′, 1:3 Maja Hrelja u 48′, 1:4 Maja Hrelja u 77.minuti.

Žuti kartoni: Marija Udovičić (Čelik), Branka Cvijetić, Danijela Droca i Adina Osmančević (Libero).

Glavni sudija: Sahib Smriko, pomoćnice A1 Ena Pašalić, A2 Emina Pašalić (svi iz Zenice), delegat Safeta Kavaz (Zenica).

Sastav ekipe ŽNK Čelik:

Muamera Pezer, Emra Porča (od 87.Amila Dizdarević), Aida Šeper, Ilma Durmo, Lara Ganić, Nedžla Međuseljac, Sajra Kulalić, Ilma Kablar, Berina Kobilica, Marija Udovičić, Nejra Halać. (Predstavnik kluba Vahida Mujčinović);

Utakmica je odigrana na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polje sa plastičnom podlogom pred oko 40-ak gledalaca po prohladnom vremenu (+11*C).

Gošće dolaze u vođstvo od 0:1 u 11′ preko Milene Đurđević, ali domaće nogometašice uspjevaju da ubrzo izjednače na 1:1 u 14′ preko Sajre Kulalić. Do novog vođstva od 1:2 Goraždanke stižu u 22′ preko ovosezonskog pojačanja, Adine Osmančević, što je i rezultat prvog poluvremena. Na samom početku drugog poluvremena u 48′, nakon kornera, gošće postižu i treći gol, a strijelac je, nezadrživa za odbranu Čelika, Maja Hrelja. Ista igračica postiže i četvrti gol za svoju ekipu, a svoj drugi na utakmici, za konačnih i zasluženih 1:4.

Favorizovana ekipa Libera je to dokazala na terenu i zasluženo odnosi bodove iz Zenice.

Ekipa Čelika imala je samo jednu igračicu na klupi, a na golu je bila doskorašnja igračica, Muamera Pezer.

Potrebno je, pod hitno, nešto učiniti za spas ženskog nogometa u Zenici, jer po mom mišljenju ovako više ne ide. Klub je potrebno konsolidovati sa trenerima i ostalim pratećim segmentima u klubu za stabilno postojanje.

U narednom 9.kolu nogometašice Čelika gostuju u Tuzli kod ŽNK Sloboda.