Prva liga FBiH – Pobjeda nogometašica Čelika u Nević Polju

Pobjeda nogometašica Čelika u Nević Polju – Prva ženska nogometna liga FBiH. 7.kolo ŽNK Mladost NP – ŽNK Čelik 4:6;

Uokviru 7.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2017/2018, nogometašice Čelika gostovale su ekipi ŽNK Mladost iz Nević Polja kod Novog Travnika. Završeno je pobjedom gostujućih nogometašica Čelika iz Zenice.

Rezultat: ŽNK Mladost – ŽNK Čelik  4:6 (3:2);

Strijelci: Ermina Abdaković (3x, jedan iz penala) i Lorena Čondra za Mladost, a Lara Ganić (3x), Azra Goga (2x) i Sajra Kulalić jedan gol za Čelik.

Žuti kartoni: Adna Ljubanović (Mladost), Nejra Halać (Čelik).

Crveni karton: Sedina Begović-Mujčinović u 89.minuti.

Glavni sudija: Kenan Kero (Bugojno), pomoćnici A1 Kenita Kero (Bugojno), A2 Senad Dervić (Travnik), delegat Nermin Sivro (Vitez).

Sastav ekipe ŽNK Čelik:

Sedina Begović-Mujčinović, Berina Kobilica, Emra Porča, Azra Goga, Sajra Kulalić, Lara Ganić (cap), Muamera Pezer, Amila Ahmetspahić (od 60.Nejra Halać), Marija Udovičić, Nedžla Međuseljac, Emila Frkatović. Rezerve: Ilma Durmo i Amila Dizdarević. (Predstavnik kluba Vahida Mujčinović);

Utakmica je odigrana na igralištu „Mladost“ u Nević Polju pred oko 20-ak gledalaca. Zeničanke su povele sa 0:2, golovima Sajre Kulalić u 9. i Lare Ganić u 16.minuti. Međutim, do kraja prvog poluvremena domaće nogometašice su preokrenule rezultat na 3:2, što je i rezultat prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gostujuće nogometašice i sa tri gola prelaze u vođstvo od 3:5, golovima Azre Goge (2x) i Lare Ganić. Do kraja utakmice ekipe su postigle još po jedan gol za konačnih i zasluženih 4:6 za Čelik.

Šesti gol za Čelik, a svoj treći na utakmici (hat-trick) postigla je mlada reprezentativka BiH, Lara Ganić u 84.minuti. Bilježimo i isključenje Čelikove golmanice Sedine Begović-Mujčinović u 89.minuti nakon jednog prekršaja. Sve u svemu jako teška utakmica po dosta neravnom terenu i zaslužena pobjeda gošći iz Zenice. Ovo je bilo zadnje kolo jesenjeg dijela prvenstva i nogometašicama Čelika četvrta pobjeda uz tri poraza, četvrto mjesto na tabeli sa 12 bodova. Prvenstvo se nastavlja 31.marta 2018.godine.