FOTO: Ubjedljiv poraz Čelika na Bilinom polju – NK ČELIK – NK Široki Brijeg 1:4; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 13,30 sati; Gledalaca oko 700. Vrijeme: sunčano i prohladno (+ 12*C). Na južnoj tribini prisutno oko 150 Čelikovih najvatrenijih navijača, „Robijaša“, a na sjevernoj tribini 40-ak navijača Širokog Brijega, „Škripara“. Sudije: Glavni sudija Haris Kaljanac (Sarajevo), pomoćnici, A1 Enes Đozić (Sarajevo), A2 Amir Kadić (Sarajevo), delegat Fahrudin Sinanović (Kalesija).

Uokviru  14. kola prvenstva BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“, igrali su domaći NK Čelik i ekipa NK Široki Brijeg iz istoimenog grada. Završeno je pobjedom favorizovanih gostiju iz Širokog Brijega.

REZULTAT: ČELIK – ŠIROKI BRIJEG  1:4 (1:3)

Strijelci: 0:1 (Lončar u 20′), 0:2 (Menalo u 36′), 0:3 (Menalo u 38′), 1:3 (Duvnjak u 40′), 1:4 (Menalo u 80′).

Početni sastavi ekipa:

ČELIK: Karajbić, Hasanhodžić, Jurković, Imamović, Duvnjak, Kadrić, Šabanović, Šišić (cap), Kazazić, Mahmutović, Tarik Adilović. (Trener Pavle Skočibušić);

Na klupi Čelika bili su: Dehić (golman), Šehić, Adilović Hanan, Hadžikadunić, Pašalić, Hafizović, Ćemalović.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Matić, Barišić (cap), Ćorić, Čabraja, Ćorluka, Menalo, Lončar, Bralić, Marković. (Goran Sablić);

Čelik je nastupio oslabljen bez svog ponajboljeg igrača, golmana Mateja Markovića, koji je imao zdravstvenih problema, te nije bio u kombinaciji za današnju utakmicu. Gosti iz Širokog Brijega opravdali su ulogu favorita i nakon 38 minuta igre postigli su tri gola.

Prvi gol postigao je glavom Lončar u 20.minuti nakon centaršuta Čorića.

Široki Brijeg je udvostručio vođstvo u 36.minuti preko mladog Menala, koji je fantastično prošao po lijevoj strani, varkom izbacio Imamovića u šesnaestercu, te preciznim prizemnim udarcem pogodio sami ugao gola golmana Čelika Karajbića.

Na treći gol čekalo se samo dvije minute. Izvrstan centaršut Lončara u 38.minuti sa desne strane iskoristio je, ponovo, Menalo i glavom matirao golmana Čelika za velikih 0:3.

Čelik je smanjio na 1:3 u 40.minuti preko Duvnjaka, koji je preciznim, prizemnim udarcem sa 10-ak metara savladao golmana Bilobrka.

U prvom poluvremenu vidjeli smo još nekoliko povoljnih šansi za postizanje gola.

Prvu priliku u 2.poluvremenu imao je Čelik u 53.minuti nakon šuta glavom Mahmutovića, Marković je izbacio loptu sa gol linije. Šansu je imao i Lončar u 65.minuti za goste, a nakon toga još nekoliko povoljnih prilika za goste iz Širokog Brijega.

Na 1:4 gosti su povećali u 80.minuti, trećim golom (hat- trickom) mladog reprezentativca Luke Menala, nakon jedne gužve pred golom domaćih, Menalo je prizemnim šutom sa 10-ak metara matirao golmana Čelika.

Potpuno zaslužena pobjeda favorizovanih Širokobriježana, inače lidera na Premijerligaškoj tabeli.