Porazi juniora i kadeta Čelika u Širokom Brijegu

Porazi  juniora i kadeta Čelika u Širokom Brijegu – Odigrano je 5. kolo Omladinske Premijer nogometne lige BiH u novoj sezoni 2016/2017, prva sezona sa 12 klubova umjesto dosadašnjih 16. Nakon jučerašnjeg poraza seniorskog sastava Čelika u Zenici od Širokog Brijega (0:1) i omladinske selekcije Čelika doživjele su poraze od istog protivnika.
Uokviru 5. kola obje selekcije NK Čelik (juniori i kadeti)  igrali su gostujuće utakmice protiv vršnjaka NK Široki Brijeg iz istoimenog grada. Utakmice su igrane u SC „Musa – Karačić“ pred oko 50 gledalaca. Nažalost, obje selekcije Čelika, juniori i kadeti, poražene su visokim rezultatima, juniori sa 0:6, a kadeti sa 3:7.

JUNIORI
NK ŠIROKI BRIJEG  – NK ČELIK  6:0 (2:0);
Golove za juniore Širokog Brijega postigli su Stipe Jurić (4x), Petar Bojo i Mateo Marić.
Sastav juniora Čelika:

#

Ime i prezime

Zamjena

14

Anel Lemeš

38′

10

Benjamin Sagdati

80′

4

Marko Jukić

60′

13

Amar Šišić

9

Emir Mekić

64′

Nudžeim Imamović

19′

33

Elvir Trako

Izmjene

8

Marin Milanović

19′

16

Tarik Talić

80′

15

Eldar Sivac

64′

17

Kenan Bašić

38′

7

Ahmed Softić

60′

KADETI
NK ŠIROKI BRIJEG  – NK ČELIK  7:3 (4:0)
I kadeti Čelika doživjeli su visok poraz od svojih vršnjaka iz NK Široki Brijeg. Strijelci za domaćina bili su Mate Čolak (3x), Domagoj Marušić (3x) i Mario Mandić, dok je za Čelik strijelac sve tri gola bio Adnan Čerimić u 2.poluvremenu. U finišu utakmice Čelik je ostao bez dva igrača koji su isključeni i to u 71.minuti Selim Žuna (2.žuti – isključujući karton), te u 76.minuti Amar Muslić.
Sastav kadeta Čelika:

#

Zamjena

Kartoni

2

Nedim Ferhatović

41′

3

Dino Hinović

7

Selim Žuna

25′

71′

11

Amar Pivić

61′

10

Adnan Čerimić

6

Amir Talić

57′

4

Amar Muslić

76′

Dženan Smajić

41′

13

Edvin Tufekčić

57′

14

Nedim Zekić

61′

Nakon pet odigranih kola juniori Čelika su zabilježili 4 poraza i jedan remi, a kadeti dvije pobjede i 3 poraza.
U narednom 6.kolu omladinci Čelika su domaćini ekipi Slobode iz Tuzle.