Foto+video: Poraz Čelika od Širokog Brijega u derbiju na Bilinom polju

Poraz Čelika od Širokog Brijega – 5.kolo Premijer lige BiH, NK ČELIK – NK ŠIROKI BRIJEG 0:1; Stadion: „Bilino polje” u Zenici; Početak u 19 sati; Gledalaca oko 1.200 (Jug stadiona i dalje bez najvatrenijih navijača Čelika, popularnih Robijaša) Vrijeme: ugodno za igru (+22 *C, a 2.poluvrijeme igrano pod svjetlošću reflektora. Sudije: Glavni sudija Zoran Grbić (Prijedor), pomoćnici, A1 Haris Baković (Sarajevo), A2 Marko Perić (Mostar), delegat Lazar Martinović (Čapljina).
Uokviru  5. kola prvenstva BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu “Bilino polje“, u derbi utakmici igrali su domaći NK Čelik i ekipa NK Široki Brijeg. Završeno je pobjedom gostiju.

REZULTAT: ČELIK – ŠIROKI BRIJEG 0:1 (0:0);

Strijelci: 0:1 (Menalo u 84.minuti);
Žuti kartoni: Hećo, Marković, Pezer (Čelik), Ivanković, Krstanović, Barišić, Lončar, Plazonić (Široki Brijeg);
Crveni kartoni: Anes Haurdić u 60.minuti, Semir Pezer u 90.minuti-2.žuti karton i Fenan Salčinović u 93.minuti (Čelik);
Čelik:  Ružić, Šivšić, Hasanović (od 82.Salčinović), Goran Popović, Haurdić, Brković, Marin Popović, Pezer, Hećo (od 87.Smriko), Marković, Hrkać. Na klupi za rezervne igrače ostali su: golman Aid Vehabović, Salčinović, Zeljković, Huseinspahić, Pliska, Tarik Adilović, Smriko. (Glavni trener Kemal Alispahić);
Široki Brijeg: Soldo, Barišić (od 46.Plazonić), Ćorić, Krstanović, Ivanković, Baraban, Menalo, Repić (od 46.Marković), Brekalo, Lončar (od 77.Sesar), Bralić. Na klupi za rezervne igrače ostali su: Bilobrk, Kožul, Plazonić, Ćorluka, Sesar, Barić, Marković. (Glavni trener Branko Karačić);

U prvom poluvremenu vidjeli smo prilično slab nogomet i bez puno posla za oba golmana. Izdvajamo poništen pogodak Brekala u 15.minuti zbog ofsajda. U 23.minuti dobar prodor Haurdića, centaršut na ivicu 16-terca, a snažan šut Heće izblokiran. Bilježimo i pokušaj Brkovića u 32.minuti, čiji šut odlazi pored gola gostiju nakon prodora Haurdića. Brković pokušava i u 44.minuti, ali njegov šut odlazi preko gola.
Drugo poluvrijeme kreće u istom tempu, a prvi šut prema golu Širokog bilježimo u 55.minuti od strane stopera Čelika Bojana Markovića.
U 60.minuti direktan crveni karton za domaćeg igrača Anesa Haurdića nakon faula sa leđa nad Dinom Ćorićem. Najbolja šansa za Široki u dosadašnjem toku utakmice u 63.minuti-dobar šut Barabana sa 16 metara, ali Ružić brani. Dobar šut Ivankovića u 65.minuti, ali preko gola. Slab šut Pezera u 66.minuti nakon prodora Heće,  golman Soldo nespretno odbija loptu u korner. 72.minut, odličan  šut Menala preko prečke iz dosta povoljne pozicije, te u narednoj minuti i Krstanovića preko gola Čelika sa nekoliko metara iskosa.
Nastavlja se terenska nadmoćnost Širokog nakon isključenja Haurdića. U 81. Minuti najbolja šansa za Čelik nakon odličnog prodora Brkovića, koji dodaje loptu na ivici 16.terca slobodnom Marinu Popoviću, a ovaj oklijeva i onda slabo šutira prema golu gostiju, golman lako brani.
Vođstvo gostiju dolazi u 84.minuti- Krstanović centrira sa desne strane 16-terca na drugu stativu do slobodnog Menala, koji neometan odlično šutira u gol Čelika za vođstvo Širokog Brijega.U 90. minuti 2.žuti karton-isključujući za nogometaša Čelika Semira Pezera nakon faula sa leđa. Novi direktni crveni karton za Čelik u 93.minuti, za Fenana Salčinovića, nakon grubog starta nad jednim igračem gostiju. Domaći su završili utakmicu sa 8 nogometaša, nakon 3 isključenja i novi domaći poraz.

Ovo je prva pobjeda Širokog Brijega u ovom prvenstvu, a Čelikov treći poraz, od toga dva poraza kod kuće.
U 6.kolu ekipa Čelika gostuje kod ekipe Sloboda iz Tuzle, dok je Široki Brijeg domaćin ekipi Krupa.