Porazi Čelikovih omladinaca protiv Željezničara u Sarajevu

Porazi Čelikovih omladinaca protiv Željezničara u Sarajevu – Omladinci Čelika odigrali su svoje utakmice iz 30. kola Omladinske Premijer nogometne lige BiH u sezoni 2016/2017, prva sezona sa 12 klubova umjesto dosadašnjih 16 klubova. Uokviru 30. kola obje selekcije NK Čelik (juniori i kadeti) igrali su gostujuće utakmice protiv vršnjaka FK Željezničar iz Sarajeva. Utakmice su igrane na pomoćnom terenu stadiona Grbavica. Juniori Čelika su poraženi sa 0:1, a kadeti sa 1:3, objavio je Sportsport.ba.

JUNIORI

FK ŽELJEZNIČAR – NK ČELIK 1:0 (0:0);
Strijelac za juniore Željezničara bio je Anel Šabanović u 60.minuti utakmice.
Početni sastav juniora Čelika:
NK ČELIK: Trako, Popović, Sivac, Mujak, Talić, Durmić, Šuvalić, Šišić, Imamović, Bajramović, Muharemović.
KADETI
FK ŽELJEZNIČAR – NK ČELIK 3:1 (3:0)
Strijelci: Adnan Kalabić u 80.minuti za Čelik, a Lukovac, Hasanović i Šehić za Željezničar u 1.poluvremenu.
Početni sastav kadeta Čelika:
Jupić, Smajić, Kulovac, Puđa, Zlatković, Horić, Žuna, Čičak, Tufekčić, Kalabić, Husejnović.

Nakon 30 odigranih kola juniori Čelika su zabilježili osam pobjeda, 19 poraza i tri remija (27 bodova).
Kadeti Čelika, nakon 30. odigranog kola imaju deset pobjeda, četiri remija i 16 poraza (34 boda).

U narednom 31.kolu omladinci Čelika su domaćini ekipi Sarajeva.