Remi nogometašica Čelika i Čapljine – 13.kolo, ŽNK Čelik – HŽNK Čapljina 3:3; Uokviru 13.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2016/2017, danas je u Zenici odigrana prvenstvena utakmica između domaćeg ŽNK Čelik i HŽNK Čapljina iz istoimenog grada. Utakmica je završena neriješenim rezultatom.

Rezultat: ŽNK Čelik – HŽNK Čapljina  3:3 (1:1)
Strijelci: Ilma Durmo (2x) i Kanita Devoli za Čelik, a Sara Obradović, Ivona Ćosić i Ana Bakalar za Čapljinu.
Sastav ekipe Čelika:
ŽNK Čelik: Muamera Pezer, Melisa Kakša (od 66. Emra Porča), Azra Goga, Kanita Devoli, Ilma Durmo, Berina Kobilica (cap) Ajla Fetić, Udovičić Marija, Amila Ahmetspahić, Nejra Halać (od 18.Sajra Kulalić), Nedžla Međuseljac (od 51. Selma Alispahić). Na klupi je još bila Melika Arnaut: (Predstavnik kluba Vahida Mujčinović);
Glavni sudija: Amina Gluhić, pomoćnici: A1- Armin Čamdžić, A2- Ena Pašalić (svi iz Zenice), delegat Jasmin Hodžić iz Zenice;
Utakmica je igrana na „B“ terenu sa plastičnom podlogom na Kamberovića polju u Zenici, po sunčanom i sparnom vremenu (+25*C), uz prisustvo 30-ak gledalaca.
U prvom poluvremenu utakmica je bila dosta rastrgana sa nepovezanom igrom. Gošće su doputovale sa 10 igračica i pružile su dobar otpor brojčano nadmoćnijim protivniku. I domaći sastav je bio oslabljen.

Na golu, zbog povrede, nije bilo golmanice Sedine Mujčinović-Begović, pa je na gol domaćih stala Muamera Pezer, te Lare Ganić (povreda) i Adise Vazda.
Kruna dobre igre gošći je i vođstvo u 17.minuti preko Sare Obradović. Domaće su uspjele izjednačiti u 31.minuti golom Kanite Devoli. Velike probleme domaćoj odbrani stvarala je igračica sa brojem 9, Ana Bakalar. Drugo poluvrijeme donosi novo vođstvo gošćama i to u 47.minuti, strijelac Ivona Ćosić.
Domaće izjednačuju na 2:2 preko Ilme Durmo u 55.minuti. Treće vođstvo gošći na utakmici desilo se u 61.minuti preko najbolje gostujuće igračice Ane Bakalar. Međutim, domaće uspjevaju u finišu utakmice po treći put  izjednačiti rezultat na 3:3 u 87.minuti, ponovo, golom Ilme Durmo.
Ovaj rezultat je podvig za ekipu Čapljine, obzirom da su cijelu utakmicu igrale sa 10 igračica u polju.
Nogometašice ŽNK Čelik, nakon prve dvije sezone provedenih u Premijer ligi BiH, drugu sezonu uzastopno nastupaju u Prvoj ženskoj ligi FBiH.

Rezultati 13.kola:
Čelik – Čapljina 3:3
Široki Brijeg – Mostar 5:0
Željezničar 2011- Fortuna 1:6
Mladost N.P. – Sloboda 4:5

Prva na tabeli je Fortuna iz Živinica sa 37 bodova, drugi Široki Brijeg sa 27, a treći Čelik sa 25 bodova.
Na začelju je Mladost iz Nević Polja sa 9 bodova. Do kraja prvenstva igra se još jedno kolo.

Tekst i foto galerija: E.Imamović