Poraz zeničkog Rudara u Zavidovićima

Poraz zeničkog Rudara u Zavidovićima – Zavidovići: Krivaja – Rudar Zenica 2:1 (1:1). Odigrano je 11.kolo II lige FBiH, grupa Centar. Proteklog vikenda odigrane su utakmice 11.kola Druge nogometne lige FBiH, grupa “Centar”, sezona 2016/2017.

Domaći su zabilježili četiri pobjede, gosti jednu, jedan susret završen je neriješenim rezultatom, a jedan nije odigran (nezvanično na utakmicu Borac-Mladost Župča nisu doputovali gosti iz Župče). Nogometaši Natrona iz Maglaja doživjeli su i četvrti poraz u prvenstvu, nakon šest uzastopnih pobjeda. Ovog  puta poraženi su od Famosa 0:1. Tešanjski TOŠK je ostvario pobjedu u Žepču i tako potvrdio lidersku poziciju.

Tešanjski TOŠK je lider na tabeli, drugi je Natron, a treći Famos. Na začelju je Mladost iz Župče sa 3, zenički Rudar sa 7 i Ilijaš sa 8 bodova i t. d.

Zenički Rudar je poražen na gostovanju u Zavidovićima od Krivaje sa 2:1. Domaći su poveli u 3.minuti preko Skejića, izjednačio je Mehmedović u 16., a pobjednički gol za Krivaju postigao je Ćosić u 50.minuti utakmice. Ovo je osmi poraz zeničkog Rudara u 11 kola.

U narednom 12.kolu Zeničani su domaćini ekipi Usore.