Poraz zeničkog Rudara u Ilijašu

Poraz zeničkog Rudara u Ilijašu – Ilijaš – Rudar Zenica 2:1; Odigrano je 17.kolo II lige FBiH, grupa Centar.
Proteklog vikenda odigrane su utakmice 17.kola (četvrto kolo proljetnog dijela sezone) Druge nogometne lige FBiH, grupa “Centar”, sezona 2016/2017. u kojoj nastupa i zenički Rudar.

Domaći su zabilježili pet, gosti jednu pobjedu, a jedan susret završen je neriješeno. Postignuti su, uglavnom, očekivani rezultati.
Jesenji šampion TOŠK iz Tešnja ostvario je novu domaću pobjedu (3:0) nad ekipom Mladosti iz Župče i tako zadržao istu prednost nad prvim pratiocem Famosom, koji je, takođe, zabilježio pobjedu od 1:0.
Zenički Rudar je poražen sa 2:1 (0:1) na gostovanju u Ilijašu. Rudar je poveo u 26.minuti preko Benjamina Salkića, ali su domaći u finišu postigli dva gola, Eldar Mašić u 86. i Tarik Bajramović u 90.minuti.
U narednom 18.kolu (5.kolo proljetnog dijela) zenički Rudar  je domaćin ekipi Pobjeda iz Tešanjke.