Poraz Zeničanki u sudijskoj nadoknadi

PREMIJER NOGOMETNA LIGA BIH ZA ŽENE-11.KOLO. PORAZ NOGOMETAŠICA ČELIKA U B.KRUPI. ŽNK „ŽELJEZNIČAR 2011“ – ŽNK ČELIK 1:0 – U zaostalom, jedanaestom kolu ženske Premijer nogometne lige BiH (druga sezona po redu), ženski nogometni klub Čelik iz Zenice, danas 25.marta 2015.god., gostovao je u Bosanskoj Krupi kod ekipe ŽNK „Željezničar 2011“. Nakon velikih uzbuđenja sretno su slavile domaće nogometašice.

Utakmica je završena pobjedom Željezničara sa 1:0 (0:0), javili su iz ŽNK Čelik. Sudija: Račić Tanja (Banja Luka). Nogometašice Čelika primile su gol u trećoj minuti sudijske nadoknade iz slobodnog udarca sa oko 20-ak metara. Treba spomenuti da su nogometašice Čelika, prije primljenog gola, imali dvije velike šanse za postizanje gola.
Utakmica je odigrana na stadionu SRC ADE u Bosanskoj Krupi po izuzetno teškom terenu za igru, pred oko 200 gledalaca, koji su zdušno pomagali domaćoj ekipi da zabilježi drugu pobjedu u prvenstvu.
Isključujuće, crvene kartone u drugom poluvremenu dobile su Ulmija Lužić iz Čelika i jedna igračica Željezničara zbog međusobnog koškanja. Iznenađenje kola desilo se u Nević Polju kod Novog Travnika, gdje je ŽOFK Gradina iz Srebrenika savladala favorizovanu ekipu ŽNK Mladost sa 2:0. Prvenstvo se nastavlja 14.kolom, koje se igra 04.aprila 2015.godine. ŽNK Čelik je domaćin ekipi ŽFK Banja Luka. Sve domaće utakmice ŽNK Čelik igra na sportskom terenu “A” na Kamberovića polju u Zenici.