Poraz rukometaša Čelika u Gračanici

Premijer liga BiH - rukometaši Čelika u Areni

Poraz rukometaša Čelika u Gračanici – 14. kolo Premijer rukometne lige BiH, RK Gračanica – RK Čelik 33:26. Uokviru 14.kola prvenstva BiH u Gračanici su igrali domaća ekipa Gračanice i zenički Čelik. Zasluženo su slavili domaći rukometaši. Rezultat: GRAČANICA – ČELIK 33:26 (16:9)

Sportska dvorana Luke. Gledalaca oko 700. Sudije: Nedim Lipa i Maid Katanić (oba iz Sarajeva). Delegat: Zoran Šarić (Ljubija). Isključenja: Gračanica 6; Čelik 4 minute. Sedmerci: Gračanica: 3 (2) – Čelik 4 (3).

GRAČANICA: Ahmetašević 12 odbrana, Avdić 1 odbrana, Džananović, Konjić, Morankić, Mujačić, Brđanović, Komnenović, Alibegović 4, Saračević, Redžić, Osmanhodžić 5, Sumbić 5, Ilić 4, Hamidović 14, Bašić 1. Trener: Jasmin Unkić.

ČELIK: Begagić 6, Kadić 6, Mehić 1, Memić 1, Bajramović 3, Duvnjak 1, Martić, Dervenčić, Begović, Brdahić 1, Sirćo 12 odbrana, Buljugija 7, Mujanović, Hadžić. Trener: Senad Skopljak.

Gračanički rukometaši su pred oko 700 gledalaca pružili jednu od najboljih utakmica ove polusezone i savladali uvijek neugodnu, kvalitetnu i iskusnu ekipu Čelika rezultatom 33:26. Već nakon prvih 30 minuta igre skoro da je sve bilo jasno jer su domaćini imali sedam golova prednosti. Bilo je 16:9. Čelik je nikad lakše savladan u Gračanici. Imala je domaća ekipa i po devet golova prednosti u pojedinim trenucima meča ali na kraju je završilo sa +7, 33:26. Kod Gračanice Hamidović je sa 14 golova prvi strijelac, dok je kod Čelika sa 7 golova najefikasniji bio Bakir Buljugija, objavili su na portalu BKC Gračanica.