Poraz rukometaša Čelika u Doboju

Poraz rukometaša Čelika u Doboju – Premijer rukometna liga BiH, 10.kolo. RK SLOGA – RK ČELIK 39:33; Dvorana Srednjoškolskog centra u Doboju; Gledalaca: oko 250. Sudije: Darko Džeba i Andrej Kolobarić (Mostar). Delegat: Damir Gadžo (Ilidža.

U jednom od derbija donjeg dijela tabele 10. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2016/2017, u Doboju su igrali domaća ekipa RK Sloga i zenički RK Čelik. Utakmica je završena  rezultatom 39:33  (20:14) za Slogu, objavili su u Dobojskom Infu.

Sedmerci za Čelik 3 (3), za Slogu 1 (-);

Isključenja: Čelik ( 4′), Sloga (6′):

Najefikasniji kod Čelika: Aldin Begagić 8 i Marko Pandžić 5 golova.

Najviše golova za Slogu postigli su: Edin Sinanović 10 i Boris Bosić 8 golova;

Sastavi ekipa, strijelci, odbrane golmana, prema Dobojskom Infu:

SLOGA: Đorđe Bosić (21 odbrana), Pejić 1, Nedić, B.Bosić 8, Sinanović 10, Krajišnik, Tulendić, Zvekić 5, Mišanović, Radić 3, Bižić (odbrana), Oljača 7, Bajović, Maričić, Gavrić 5, Petrušić. (Trener: Danko Panić).

ČELIK: Čerim (2 odbrane), Omerović, Dervenčić, Oruč, Hadžić, Adnan Begagić 1, Bezbradica 1, Sirčo (3 odbrane), Begović 6, Božić 4, Tufekčić (14 odbrana, sedmerac), Aldin Begagić 8(3), Balaš 1, Grahovac 3, Skopljak 4, Pandžić 5. Trener: Bojan Crnomarković.

Sloga je konačno zabilježila pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine savladavši na svom terenu ekipu Čelika rezultatom 39:33 (20:14), objavio je portal Dobojski Info.

I jedna i druga ekipa prije ovog kola nalazili su se u donjem dijelu tabele, što po igračkom kadru i kvalitetu ne zaslužuju. Sloga je od samog početka pokazala da želi pobjedu.

sa-utakmice-rk-sloga-celikU prvom dijelu igralo se faktički bez odbrana, jer je postignuto dosta golova, pogotovo Slogini igrači su bili raspoloženi u napadu, a na golu je izvrstan bio Đorđe Bosić. Svoju prednost Sloga je uvećavala. U 24. minutu Dobojlije su dostigle najveću prednost plus devet 19:10. Međutim, poslije toga su malo zastali, što su gosti iskoristili i na odmor se otišlo rezultatom 20:14.

Zeničani su malo bolje igrali u drugom poluvremenu. U 46.minutu su prišli na samo četiri gola zaostatka 26:22. Domaći ponovo dodaju gas i u 53.minutu imaju vođstvo 34:25. Do kraja su rutinski utakmicu priveli kraju.

U redovima Sloge izvrstan je na golu bio Đorđe Bosić sa 21 uspješnom odbranom, a u napadu su ubojiti bili Edin Sinanović sa 10 i Boris Bosić sa 8 golova. U redovima Čelika najefikasniji je bio Aldin Begagić sa 8 golova.

Nakon 10 odigranih kola rukometaši Čelika imaju 3 pobjede i 7 poraza (9 bodova), dok su Dobojlije skupile 12 bodova (4 pobjede i 6 poraza).