FOTO: Poraz rukometaša Čelika u Areni  Čelik-Bosna 24:28 (13:12) – Premijer rukometna liga BiH, 9.kolo. RK ČELIK – RK BOSNA 24:28; ARENA u Zenici; Početak: u 18 sati; Gledalaca: oko 300. Sudije: Kulović Edin i Škaljić Vedad, kontrolor Zoran Šarić.

U jednom od derbija 9. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2016/2017,  igrali su zenički RK Čelik i ekipa sarajevske Bosne. Utakmica je završena  rezultatom 24:28  (13:12) za Bosnu .

Sedmerci za Čelik 2 (2), za Bosnu 5 (5);

Isključenja: Čelik ( 16′), Bosna (6′):

Najefikasniji kod Čelika: Enes Skopljak 7 i Ranko Božić 6 golova;

Najviše golova za Bosnu postigli su: Almir Osmanhodžić 8, te Adis Hrbat i Goran Šarenadc po 5 golova;

Sastavi ekipa i strijelci:

RK Čelik: Jasmin Omerović, Mirza Dervenčić 1, Adnan Begagić, Hamza Hadžić, Ahmed Oruč, Mustafa Babić, Enes Sirčo Edvin Begović, Ranko Božić 6, Ajdin Tufekčić, Aldin Begagić 3, Nemanja Bezbradica 3, Almir Balaš, Nikola Grahovac, Enes Skopljak 7, Marko Pandžić 4; (Trener Bojan Crnomarković);

RK Bosna Sarajevo: Hrbat 5, Burić, Džubur, Sakib Omerović 3, Sidik Omerović, Zahirović, Šarenac 5, Alibegović 3, Bračković, Lingo, Osmanhodžić 8, Hušić, Travančić 4, Balta.  (Trener Adem Bašić);

Utakmica je bila dosta zanimljiva i većim dijelom rezultatski neizvjesna.

Gosti bolje otvaraju utakmicu i imaju vođstvo od 0:3 i 2:5, ali domaći sa serijom od 4:0 dolaze do preokreta i vode sa 6:5. Nakon toga igra se gol za gol i na odmor se odlazi pri vođstvu domaćih od 13:12.

Na početku drugog poluvremena domaći idu na dva razlike (14:12), što je bila i najveća prednost domaćih na utakmici.Nakon toga gosti prave mini seriju od 0:3 i ponovo prelaze u vođstvo od 14:15. Do 50.minute igra se gol za gol uz seriju neriješenih rezultata ili vođstvo gostiju od jednog gola razlike. U 52.minuti gosti idu na + 3 gola prednosti (21:24), a nakon toga i na 5 golova prednosti (21:26) i (23:28). Završilo je + 4 gola prednosti za goste iz Sarajeva (24:28). Domaći su pokušali da naprave preokret, ali nisu imali dovoljno snage i koncentracije, tako da je pobjeda otišla na stranu sarajevske Bosne.

U izjavi na kraju utakmice trener gostiju Bašić smatra da je presudila fizička sprema, koja je bila na strani Bosne. Čestitao je svojim igračima na pobjedi i Čeliku za fer i sportsku borbu.

Trener domaćih Crnomarković iznio je dosta kritika na sudijski par, koji su, po njegovom mišljenju, i zadnjih 15 minuta imali različite aršine u suđenju u korist gostiju, što se vidi i u krajnjoj statistici kod isključenja i sedmeraca.

Nakon ovog kola Čelik ima 3 pobjede i 6 poraza, a sarajevska Bosna 6 pobjeda i 3 poraza.

U narednom 10.kolu, koje se igra u srijedu 23.11.2016.godine, rukometaši Čelika idu u goste ekipi Sloge u Doboj.