Poraz rukometaša Čelika u derbiju kola

Poraz rukometaša Čelika u derbiju kola- Premijer rukometna liga BiH, 2.kolo. RK ČELIK – RK VOGOŠĆA 31:36 ; ARENA u Zenici; Početak: u 18 sati; Gledalaca: oko 400. Sudije: Hurić Eldan i Smajlović Goran, delegat Alpeza Zdenko.

U derbi utakmici 2. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2016/2017, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Vogošća iz istoimenog grada. Utakmica je završena rezultatom 31:36 (17:17) za Vogošću.

Sastavi ekipa, strijelci:

RK ČELIK: Lilić, Sirčo i Tufekčić (golmani), Omerović, Begagić Adnan, Hadžić 5, Kobilica, Babić, Begović 2, Božić 4, Begagić Aldin 8, Balaš 1, Grahovac, Skopljak 1, Duvnjak, Pandžić 10; (Trener Bojan Crnomarković);

RK VOGOŠĆA: Šabanović i Haseljić (golmani), Džinović, Bečić 3, Korjenić 3, Međić 15, Pekić 2, Tufekčić 1, Geko 4, Jelačić, Divković 4, Kreso, Kadrić, Dedajić 1, Smajilbegović 3, Đapo. (Trener Daniel Ridžić);

Najefikasniji kod Čelika: Marko Pandžić (10), Aldin Begagić (8) i Hamza Hadžić 5 golova.
Najviše golova za Vogošću postigao Tarik Međić (15 golova);
Sedmerci za Čelik: 4 (3); Sedmerci za Vogošću: 7 (7);

Zaslužena pobjeda favorizovanih gostiju iz Vogošće, što je istakao na kraju utakmice i trener domaćih, Bojan Crnomarković, koji je bio naročito razočaran učinkom svojih golmana sa samo nekoliko odbrana. Na drugoj strani veliki udio u pobjedi Vogošće imao je bivši reprezentativac Adnan Šabanović sa sjajnim odbranama.

U prvom poluvremenu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a na kraju 1.poluvremena završilo je 17:17.

Na početku drugog poluvremena domaći su bili u „životu“ do rezultata 20:20. Od tog rezultata gosti prelaze u vođstvo, koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Njihova prednost se kretala najčešće od 4 do 6 golova (22:26) (24:30), (26:30), (28:34), (29:35). Završilo je + 5 golova za Vogošću (31:36).