Poraz rukometaša Čelika u Areni

Poraz rukometaša Čelika u Areni- Premijer rukometna liga BiH, 19.kolo. RK ČELIK – RK DERVENTA 27:44; ARENA u Zenici; Početak: u 18 sati; Gledalaca: oko 100. Sudije: Žarko Hrstić – Ante Rašić (oba Ljubuški), kontrolor Mladen Raić (Mostar)

U utakmici 19. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2016/2017, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Derventa. Utakmica je završena rezultatom 27:44 (10:22) za Derventu

Sedmerci za Čelik 5 (4), za Derventu 6 (6);
Isključenja: Čelik (4′), Derventa (2′);
Najefikasniji kod Čelika: Mahir Burić sa 7 golova;
Najviše golova za Derventu postigli su: Zekić 8, te Sibinčić i Zemunović po 7 golova.

Rukometaši Dervente su opravdali ulogu favorita u današnjoj utakmici i to su pokazali u toku utakmice. Ovo je Derventi jedanaesta pobjeda uz šest poraza i jedan remi. Čelik ima pet pobjeda i trinaest poraza.
Derventa je povela sa 0:3 i odmah su stavili do znanja da su dobra ekipa i da Čeliku neće biti lako.

U ekipi Čelika večeras nije bilo Marka Pandžića, koji je, kako nam rekoše u RK Čelik, otišao u Njemačku na probu u neki klub, te je „oštrica“ napada bila oslabljena. Iz minute u minutu prednost Dervente se povećavala, a na golu gostiju je dominirao bivši golman Čelika, Dragan Starčević. Na poluvremenu je bilo 10:22 za goste iz Dervente. U drugom poluvremenu ista slika na terenu, gosti su povećavali prednost, koji je u nekoliko navrata iznosila i + 21 gol (15:36), (17:38) i 19:40).

U zadnjih 10-ak minuta treneri su uveli dosta mlađih igrača i igralo se, uglavnom, bez čvrste odbrane. Mladi igrači su sabrali nešto minutaže i iskustva igranja u Premijer ligi.

Završilo je, više nego zasluženih, + 17 golova za goste iz Dervente (27:44).
Čeliku je, gotovo, izgubio šanse za opstanak u Premijer ligi BiH, a Derventa se učvršćuje u vrhu tabele.
U narednom 20.kolu, koje se igra u srijedu 15.3. Čelik gostuje Krivaji, a Derventa je slobodna u 20.kolu.