Poraz OKK Čelik u Donjem Vakufu

Košarkaši Čelika, uokviru 4.kola A1 Lige, gostovali su kod ekipe KK Promo iz Donjeg Vakufa. Pobjedu je ostvarila domaća ekipa.

Rezultat: KK Promo Donji Vakuf – OKK Čelik 72:66  ( 17:27), 23:12), (20:10), (12:17);

Najefikasniji kod Čelika: Muhamed Gak 21, Armin Avdibegović 15, Adi Bambur 10 poena.

Najviše koševa kod Promo Donji Vakuf postigli su: Radan i Križanović po 17, Manjgo 11 poena.

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 15, Bambur 10, Gak 21, Halilović, Keso 9, Alić, Begić 2, Fajković, Podojak, Porča, Suljić 9, Varupa. (Šef struke Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Zenički košarkaši bolje otvaraju utakmicu i prave seriju od 0:9, Bilo je i 5:17, što je i najveće vođstvo Čelika. Do kraja prve dionice rezultat je 17:27 za Čelik. Drugu dionicu dobijaju domaći sa 23:12 i rezultat na poluvremenu je preokrenut na 40:39 za Promo. Prvo vođstvo domaćih je u 18.minuti i to 38:37.

Na kraju treće dionice rezultat je 60:49, jer su treću dionicu dobili domaći sa 20:10.

U zadnjoj dionici vođena je ravnopravna borba i domaći su rutinski priveli utakmicu kraju za konačnih 72:66. Ovu dionicu dobili su Zeničani sa 12:17. Ovo je prvi poraz Čelika u četiri protekla kola prvenstva.

U narednom, petom kolu OKK Čelik je domaći Turbini Iz Jablanice.