Poraz naših kadeta od Crne Gore

EP za kadete U16-A divizija-Litvanija 2015. Prva utakmica u drugoj fazi EP. Poraz naših kadeta-od gotovog veresija! Crna Gora – BiH 77:73 – Na Evropskom košarkaškom prvenstvu A divizije za kadete, koje se održava u Kaunasu (Litvanija) od 06. do 16.avgusta 2015. godine, danas je naša selekcija igrala prvu utakmicu u drugoj grupnoj fazi na prvenstvu (grupa F) i to protiv selekcije Crne Gore. Završeno je pobjedom selekcije Crne Gore. Rezultat: Crna Gora – BiH 77:73 (15:18), (26:25), (13:24), (23:6);

Prvu dionicu, nakon izjednačene igre, riješili smo sa tri poena prednosti (15:18), a drugu je dobila ekipa Crne Gore sa minimalnih 26:25, tako da smo na poluvremenu vodili sa dva poena prednosti (41:43). U prvom poluvremenu najbolji su bili Njegoš Sikiraš sa 13 poena i 4 skoka, te Džanan Musa sa 11 poena, 8 skokova i dvije asistencije. Treću dionicu bolje otvara naša selekcija i ubrzo ide na 9 poena prednosti u tri navrata (45:54), (49:58) i (53:62). Do kraja dionice, na krilima Džanana Muse, idemo i na 13 poena prednosti (54:67), odnosno ovu dionicu naši su dobili sa 11 poena prednosti (13:24).
Zadnju dionicu naši momci odigrali su katastrofalno i za 5 minuta rezultat je bio 11:2 za C.Goru, a do kraja ove dionice 23:6 za Crnu Goru, za konačnih 77:73 za Crnogorce.
Sada će biti vrlo teško plasirati se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Najefikasniji u redovima našeg tima bio je, ponovo, Džanan Musa sa double-double učinkom od 22 poena i 11 skokova, te 6 asistencija. Njegoš Sikiraš je dodao 15, Emir Čerkezović 14 +10 skokova i Sani Čampara 12 poena. U ekipi Crne Gore najefikasniji je bio Andrija Slavković sa 15 poena.

Donosimo rezultate naše reprezentacije u prvoj-grupnoj fazi takmičenja (grupa C):
Četvrtak, 06.avgust 2015.Srbija – BiH 56:76
Petak, 07.avgust 2015. BiH – Italija 77:65
Subota, 08.avgust 2015. Finska – BiH 82:78

Nakon takmičenja u grupama prvenstvo se nastavlja utakmicama za plasman. U finalni dio prošle su tri ekipe iz svake od 4 grupe i formirane su dvije nove grupe sa po 6 ekipa (E i F). U ovoj fazi iz svake grupe prolaze po 4 ekipe i plasiraju se u četvrtfinale. Dalje slijedi polufinale i finale.
Ekipe koje ne prođu prvi krug igraju utakmice za plasman od 9.do 16.mjesta zajedno sa 4 ekipe koje ne prođu drugu rundu finalnog dijela (iz grupa E i F, nap. a.).

U drugoj fazi naša selekcija se nalazi u grupi F zajedno sa sljedećim ekipama: Finska, Srbija, Francuska, Crna Gora i Hrvatska.