Poraz košarkašica KŽK Čelik u Trebinju

U odgođenoj utakmici iz 12. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice KŽK Čelik bile su večeras na gostovanju kod ekipe ŽKK „Leotar 03“ u Trebinju. Igralo se u SD “Miloš Srdić” u Trebinju.  Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa „Leotar 03“.

Rezultat: ŽKK „Leotar 03“ – KŽK Čelik 69:56  (23:11), (8:10), (23:17), (15:18);

Prvi sudija bio je Danijel Vlaho, a sudije 1 i 2 Mario Šutalo i Mario Jurković, delegat Miljenko Matković.

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni:

Sajra Huskanović 2, Dalila Bilić 4, Ajla Selimović (cap) 21, Almedina Ahmić 16 p.+ 14 skokova, Suana Bašić 3, Džejlana Indžić, Anida Čaušević 1, Amila Kozica 2, Emana Pašalić, Adna Omerdić 7, Ena Mačkić, Ajna Zukić; (Trener Armel Mujaković, pom trener Almina Ćehajić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su kapiten Ajla Selimović 21 i Almedina Ahmić 16 p.+ 14 skokova;

Najviše koševa za ekipu „Leotar 03“ postigle su kapiten Snežana Dostinić 23 i Jovana Milaković 12 poena plus 14 skokova;

Domaće košarkašice „Leotara 03“ otvaraju utakmicu serijom od 8:0. Nakon toga imamo i rezultat 12:9, a do kraja prve četvrtine domaće prave seriju od 11:2, te je rezultat prve četvrtine 23:11 za domaćina.

Druga četvrtina je bila veoma „tvrda“, sa puno grešaka i malo poena. Čelik je dobio ovu četvrtinu sa 8:10, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 31:21 za „Leotar 03“. Bilježimo i treću ličnu grešku za kapitena Čelika, Ajlu Selimović u 15.minuti utakmice.

U trećoj četvrtini dosta ravnopravna utakmica do posljednje dvije minute kada su domaće košarkašice povečale na plus 16 poena, 54:38, što je i najveća prednost na utakmici, do tada i što je rezultat na kraju tri četvrtine utakmice. U ovoj četvrtini dvije Čelikove igračice dobile su po četvrtu ličnu grešku, Ajla Selimović u 23. i Almedina Ahmić u 24.minuti.

Posljednju četvrtinu Čelik otvara serijom od 0:8, a uzvraćaju domaće serijom od 9:0 i rezultat je 63:46, plus 17 poena, što je i najveća prednost za domaće. Završilo je sa plus 13 poena za „Leotar 03“, 69:56.

Sve igračice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u večerašnjem meču.

Ovom pobjedom košarkašice „Leotara 03“ revanširale su se Čeliku za jesenji poraz u Zenici od 85:66.

KŽK Čelik sada je na omjeru od sedam pobjeda i šest poraza, u jednom kolu bio je slobodan.

U narednom 15.kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi ŽKK Jedinstvo Dženex iz Tuzle.

Inače u Prvenstvu BiH, nakon 14.kola (29.1.), u toku je pauza zbog nastupa ženske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine od 10.februara 2022.godine na kvalifikacionom turniru u japanskoj Osaki, gdje će imati priliku izboriti historijski nastup na Svjetskom prvenstvu. U ovoj pauzi vjerovatno će biti odigrane neke odgođene utakmice iz 11., 12. i 13.kola prvenstva.