Poraz košarkašica KŽK Čelik u Brčkom

Poraz košarkašica KŽK Čelik u Brčkom – Uokviru 13.kola bh. košarkaške lige za žene, sezona 2018/2019, košarkašice Čelika gostovale su kod ekipe ŽKK Brčanka u Brčkom. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani Tehničke škole u Brčkom, pred oko 50 gledalaca. Pobjedu u ovom susretu ostvarile su domaće košarkašice Brčanke.

Rezultat: ŽKK Brčanka – KŽK Čelik 73:67  (21:13), (15:20), (21:12), (15:22);

Sastav ekipe KŽK Čelik i postignuti poeni:

Anida Ćorović (cap) 28, Amina Ćehajić 12, Zerina Čičak 6 poena + 9 skokova, Ajla Selimović, Ajša Mulić, Sedina Halimić 10, Ajna Pandža, Hana Halilović, Amila Husejnović 11, Emana Pašalić. (Trener Nedžad Mulić);

Najefikasnije kod Čelika bile su Anida Ćorović 28, Amina Ćehajić 12, Amila Husejnović 11, Sedina Halimić 10 poena.

Kod Brčanke  prvi strijelci: Ajla Lević 21, Mirela Halilović 20, Svjetlana Ilić 10 poena.

Košarkašice Čelika pružile su dostojan otpor favorizovanoj ekipi Brčanke i doživjele su poraz od samo 6 poena (73:67). Domaće košarkašice Brčanke otvaraju utakmicu sa 6:0, a u toku prve četvrtine bilo je i + 10 poena za domaće (19:9). Završilo je 22:13 za domaće.

U toku 2.dionice bilo je nekoliko puta + 12 poena za domaće (25:13), (27:15), (29:17), ali su Zeničanke u finišu 2.dionice smanjile na 37:33, što je i rezultat na poluvremenu utakmice.

Treću dionicu su dobile domaće košarkašice sa 21:12 i na kraju tri četvrtine utakmice je i najveća prednost domaćih od + 13 poena (58:45).

Sredinom zadnje dionice Zeničanke stižu najbliže vođstvu Brčanki (65:63) i na 1,43 minute ponovo je samo dva poena zaostatka za gošće iz Zenice (69:67). Međutim, u samom finišu utakmice domaće postižu još 4 poena i privode utakmicu kraju za konačnih 73:67.

Ova utakmica je još jedno iskustvo za mladu ekipu KŽK Čelik.

Zeničanke su sada na omjeru od četiri pobjede i sedam poraza, 15 bodova.