Poraz košarkašica Jumpera u Banjoj Luci

Uokviru 7. kola bh. košarkaške Lige 13 za sezonu 2020/2021, košarkašice KK Jumper iz Zenice bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Mladi Krajišnik u Banjoj Luci. Početak u 19 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

Pobjedu u ovom meču ostvarila je favorizovana ekipa Mladi Krajišnik, protiv debitanta u ligi, Jumpera.

Rezultat: ŽKK Mladi Krajišnik – KK Jumper 68:56  (17:17), (16:11), (20:15), (15:13);

Sastav KK Jumper i postignuti poeni:

Amna Kahrić (cap) 5, Amila Kahriman 23 p. + 9 skokova, Amna Isaković 8, Farah Đuherić 2, Jovana Vuković 9 p.+ 13 skokova,  Edina Dugmanhodžić, Sajra Huskanović, Suana Bašić, Adna Omerdić 9, Lamija Kahriman. (Trener Jasmin Efendić, pom. trener Vedran Kulalić);

Najefikasnije u ekipi Mladi Krajišnik: Anđela Šipka 20, Gorana Kondić 12 i Milica Simić 11 poena.

Kod Ekipe Jumper najefikasnije su bile Amila Kahriman 23, te Jovana Vuković i Adna Omerdić po 9 poena.

U prvim minutama utakmice gošće iz Zenice prave seriju od 11:0 i imaju prednost od 11 poena, 2:13.

Do kraja prve dionice domaće košarkašice su se konsolidovale i uspjele do kraja izjednačiti na 17:17.

Prvo vođstvo domaće ostvaruju u drugom dijelu druge dionice, 27:24, koje više nisu ispuštale do kraja utakmice, a na kraju druge dionice rezultat je 16:11, odnosno na veliki odmor se otišlo pri vođstvu Mladog Krajišnika od 33:28.

Sredinom treće dionice domaće prave seriju od 11:0 i rezultat je 46:32, a na kraju tri četvrtine utakmice je 53:43. U zadnjoj dionici domaće idu i na plus 15 poena, 60:45 i 68:53, a završilo je plus 12 poena za Mladi Krajišnik, 68:56.

Ovo je šesti poraz ekipe Jumper uz jednu pobjedu, dok je Mladom Krajišniku treća pobjeda uz tri poraza.

U narednom 8.kolu košarkašice Jumpera gostuju kod ekipe Play Off u Sarajevu.