Poraz košarkašica Čelika u Areni protiv RMU Banovići

Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren. Početak u 20 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19).

U utakmici 7. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2020/2021, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK RMU Banovići. Ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je favorizovana ekipa iz Banovića.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK RMU Banovići  57:94 (14:22), (11:31), (15:25), (17:16);

Utakmicu u Zenici sudili su Tarik Nikšić, Namik Fočo i Sadin Šehović, delegat je bio Zoran Marković iz Zenice.

Sastav ekipe Čelika i poeni:

Sajra Ćajić 4, Nedžla Kovačević (cap) 35 poena + 11 skokova, Ivana Branzovski 2, Sedina Halimić 5, Amila Husejnović 2, Džejlana Indžić 5, Anida Čaušević 2, Merjem Sinanović 2, Emana Pašalić, Almedina Ahmić. (Trener Aida Kalušić);

Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Nedžla Kovačević sa 35, te Sedina Halimić i Džejlana Indžć po 5 poena.

Kod RMU Banovići najefikasnije su bile Milica Zeljković sa 31, Dajana Ibrić 14, Dženita Ikanović i Jovana Marković po 11, te Ćarna Prokić 10 poena.

Ekipa Čelika je i večeras bila oslabljena i igrala je bez jedne od najboljih svojih košarkašica, Ajle Selimović, te bez Ajše Mulić.

Od prve minute gošće iz Banovića stiču prednost od 11 poena, 4:15, a na kraju prve dionice je 14:22 za gošće. U drugoj dionici potpuna dominacija Banovičanki, dobijaju dionicu sa 11:31 i na kraju prvog poluvremena je 25:53 za Banoviće. Treću dionicu gošće dobivaju sa 15:25 i na kraju tri četvrtine utakmice je plus 38 poena za gošće, 40:78. Zadnja dionica je bila dosta ravnopravna, jer su igrale djevojke sa manjom minutažom, a završila je sa 17:16 za Čelik, za konačnih plus 37 poena za Banoviće, 57:94.

Kapiten Čelika, Nedžla Kovačević, se borila lavovski, ali nije imala podršku saigračica i nije mogla nadoknaditi nedostatak Ajle Selimoviš, pa i Ajše Mulić, koje nisu večeras bile u rosteru.

Sve košarkašice iz oba rostera su dobile priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici.

Kod Čelika sa double-double učinkom bila je kapiten Nedžla Kovačević sa 35 poena i 11 skokova, indeks korisnosti 28.

KŽK Čelik je sada na omjeru od četiri pobjede i dva poraza.

U narednom 8.kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi Feniks iz Banja Luke.