Poraz košarkašica Čelika u Banovićima u derbiju kola

Poraz košarkašica Čelika u Banovićima u derbiju kola – ŽKK Banovići – KŽK Čelik 79:62. U utakmici 21. kola BiH košarkaške lige za sezonu 2016/2017, košarkašice Čelika su gostovale u Banovićima kod ekipe ŽKK RMU Banovići. Pobjedu su ostvarile košarkašice RMU Banovići, boljom igrom u drugom poluvremenu.

Rezultat: ŽKK RMU Banovići – KŽK Čelik 79:62  (17:17), (17:19), (27:14), (18:12);

Sastav KŽK Čelik i postignuti poeni: Eni Nizamić, Nedžla Kovačević 5, Zerina Čičak, Amila Isaković, Amna Kahrić 2, Aldijana Iriškić 30, Anida Ćorović 10, Sara Heljić 8, Amina Ćehajić, Andrijana Reljić 5, Merjema Bučuk 2, Lamija Škaljo; (ŠSŠ Slobodan Kecman);

Najviše poena za Čelik su postigle: Aldijana Iriškić 30, Anida Ćorović 10 poena;

Najefikasnije kod RMU Banovići: E.Demirović 20 p.+16 skokova, D.Ikanović 17, D.Musić 14,

M.Ristić 13;

U pretposljednjem 21. kolu ligaškog dijela sezone, u Banovićima su igrali derbi kola drugoplasirana ekipa ŽKK RMU Banovići i trećeplasirani zenički KŽK Čelik, sa istim brojem bodova (34) kao Banovići i omjerom pobjeda i poraza 16/2.

U prvoj dionici domaće košarkašice su većim dijelom u vođstvu, koje je iznosilo do +5 poena (7:2), (15:10), ali su Zeničanke u finišu izjednačile na 17:17, što je i rezultat prve dionice. Druga dionica počela je vođstvom Čelika od 17:19 i onda su se ekipe smjenjivale u vođstvu u narednih par minuta. Nakon toga Čelik ide na + 6 poena prednosti (29:35). Do odmora domaće smanjuju na 34:36, što je i rezultat na poluvremenu. Izvrsna u dresu Čelika u prvom poluvremenu bila je kapiten Aldijana Iriškić sa 19 poena.

Početkom treće dionice Čelik, ponovo, ide na + 6 poena (34:40) i vođstvo drži do 24.minute. Tada domaće izjednačuju na 44:44, a Čelik uspjeva još jednom da povede sa 46:47 trojkom odlične Aldijane Iriškić.

U narednih nekoliko minuta domaće prave seriju od 15:0 i rezultat je 61:47 za Banoviće. Ovom serijom domaćih utakmica je prelomljena u korist Banovićanki. Do kraja treće dionice gošće iz Zenice uspjevaju samo da smanje rezultat na 61:50, trojkom Nedžle Kovačević. I zadnja dionica donosi slabu igru košarkašica Čelika, što domaće koriste i ostvaruju visoku pobjedu, a tako nije izgledalo na poluvremenu utakmice kada su Zeničanke vodile sa 34:36. Završilo je 79:62 za RMU Banoviće.

Nakon 22.kola slijedi Play Off  ili liga 4 (prve 4 ekipe na tabeli) i one će se boriti za finale u kojem će se igrati na 3 dobijene utakmice, kada ćemo ujedno i znati ko je prvak naše zemlje za sezonu 2016/2017.

Ekipa KŽK Čelik je obezbjedila učešće u završnici–Play off-u za prvaka.

Košarkašice Čelika sada imaju skor od šesnaest pobjeda i tri poraza, 35 bodova.