Poraz košarkašica Čelika u Banjoj Luci protiv Mladog Krajišnika u finišu utakmice

Igrano u SD „Borik“ u Banjoj Luci. pred oko 60 gledalaca. Početak u 19 sati.

U utakmici 15. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Mladi Krajišnik u Banjoj Luci. Pobjedu u ovom duelu starih rivala, ostvarila je domaća ekipa Mladi Krajišnik.

Konačan rezultat i po četvrtinama:

ŽKK Mladi Krajišnik – KŽK Čelik BH Telecom  73:70 (20:10), (22:18), (14:29), (17:13);

Sudije su bili Davorin Skenderija, Slaven Vavan i Aleksandar Prvi Vavan, a delegat Zoran Mejić.

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni, najviše skokova:

Amna Isaković 23 p.+ 9 skokova, Dalila Bilić 6, Almedina Ahmić (cap) 25 p. + 17 skokova, Zerina Kadić, Berina Mustafica 7, Ema Mačkić 2, Amila Kozica, Emana Pašalić, Adna Omerdić 5, Suana Bašić 2. (Glavni trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Almedina Ahmić sa 25 i Amna Isaković sa 23 poena.

Kod Mladog Krajišnika  najefikasnije Anđela Slijepčević 16, Milica Simić 15, Milica Sirovina 10 poena;

Čelik otvara utakmicu sa 0:3, ali domaće košarkašice Mladog Krajišnika su preokrenule rezultat do 11:4, 17:9, a na kraju prve četvrtine je 20:10 za domaće. Kroz drugu četvrtinu košarkašice Mladog Krajišnika održavaju prednost, koju čak i povećavaju do plus 14 poena, 42:28, što je i rezultat prvog poluvremena.

Treću četvrtinu izvrsno su odigrale košarkašice Čelika, dobile je sa plus 15 poena, potpuno su preokrenule rezultat na tri minute prije kraja treće četvrtine, 50:51, nakon onog vođstva na početku utakmice. Na kraju treće četvrine je jedan poen prednosti za Čelik, 56:57.

Košarkašice Čelika su držale vođstvo do dvije minute prije kraja, a imale su i šest poena prednosti u dva navrata (59:56) i (61:67). Na dvije minute do kraja, od rezultata 69:69, domaće postižu četiri, a gošće jedan poen za konačnih 73:70 za Mladi Krajišnik.

Košarkašice Čelika ostvarile su dominaciju u skokovima i imale su 14 skokova više od domaćih igračica, ali to nije bilo dovoljno da se zabilježi pobjeda na ovom gostujećem terenu.

Double-double učinak u ekipi Čelika imala je Almedina Ahmić sa 25 poena i 17 skokova, indeks korisnosti 34.

KŽK Čelik je sada na omjeru od sedam pobjeda i šest poraza, 20 bodova.