Poraz košarkašica Čelika u Banjoj Luci od ekipe Orlovi

Poraz košarkašica Čelika u Banjoj Luci od ekipe Orlovi- U utakmici 25. kola bh. košarkaške lige (12. kolo drugog dijela prvenstva) za sezonu 2020/2021, košarkašice KŽK Čelik, danas 10.aprila 2021.godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Orlovi u Banjoj Luci. Igralo se u SD Obilićevo od 19 sati bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu (COVID-19). Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća, favorizovana ekipa Orlovi.

Rezultat: ŽKK Orlovi – KŽK Čelik  103:78  (31:11), (35:18), (26:21), (11:28),

Sudije su bili Milan Adamović, Slaven Vavan i Đorđe Mitrović, a delegat Dragan Čazić;

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni:

Sajra Ćaić 4, Nedžla Kovačević (cap) 22, Ajla Selimović 27, Ivana Branzovski 6, Sedina Halimić 6, Džejlana Indžić 2, Anida Čaušević 2, Emana Pašalić, Almedina Ahmić 9;  (Trener Aida Kalušić, pom trener Nedim Šišić).

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 27 i Nedžla Kovačević 22 poena.

Najviše koševa za ekipu Orlovi postigle Vladinka Erak 16, Darija Babić 14 i Tamara Rajić 13 poena.

Na poluvremenu je bilo plus 37, a nakon treće četvrtine plus 42 poena za ekipu Orlova. Posljednju četvrtinu dobile su košarkašice Čelika sa 11:28 i bitno smanjile veliku prednost domaćih na plus 25 poena, jer su domaće igrale sa rezervnom postavom, pa je konačan rezultat 103:78 za Orlove.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u večerašnjem meču u Banjoj Luci.

Zenički KŽK Čelik je sada sa bilansom od 15 pobjeda i osam poraza, 38 bodova, peto mjesto, bili su slobodni u 6. i 19.kolu.

U narednom 26.kolu (posljednje kolo ligaškog dijela sezone) košarkašice Čelika su domaćini ekipi Igman iz Istočne Ilidže, koju su pobjedili jesenas u Istočnoj Ilidži sa 73:76 na krilima Ajle Selimović.