Poraz košarkaša Čelika u derbiju protiv banjalučkog Borca

U utakmici 25. kola bh. Prvenstva za košarkaše, sezona 2020/2021, košarkaši OKK Čelik bili su danas, 10.4.2021.godine u 17 sati, domaćini ekipi KK Borac iz Banja Luke. Utakmica je odigrana u gradskoj Areni „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa, COVID-19, u cijelom svijetu. Zasluženu pobjedu u derbiju ostvarila je ekipe Borca. Ovim porazom, košarkaši OKK Čelik nisu uspjeli da se revanširaju Borcu za minimalan poraz jesenas u Banjoj Luci od 72:71.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama: OKK Čelik – KK Borac B.L. 77:87  (18:18), (16:24), (27:16), (16:29); Sudije su bile Ademir Zurapović, Dragan Porobić i Tomislav Stapić, a delegat Damir Kunosić. Sastav ekipe Čelika, poeni, najviše skokova: Benjamin Bajramović, Anes Podojak 6, Haris Ćurevac 8, Haris Delalić 15, Milivoje Božović 21 p.+ 10 skokova, Ermin Dedić, Armin Avdibegović (cap) 4, Srđan Gavrić 16, Ranko Križanović 2, Namik Varupa, Meris Bećirović 5, Dino Merdanović. (Trener Josip Pandža, pomoćni trener Bojan Stevanović);  U ekipi Čelika dvocifreni su bili Milivoje Božović 21, Haris Delalić 15 i  Srđan Gavrić 16 poena. Kod ekipe Borac najefikasniji Nikola Tanasković 25, Đorđe Simeunović 18 i Aleksandar Radukić 16 poena. Pred ovu utakmicu OKK Čelik je bio sa skorom od 14 pobjeda i osam poraza, 36 bodova u 22 odigrane utakmice, trenutno treće mjesto na tabeli, a u drugom i 15.kolu bili su slobodni. Ekipa iz Banja Luke je bila na šestom mjestu, sa omjerom 11/10, 32 boda.

Tok utakmice: Kroz prvu četvrtinu domaći košarkaši su, gotovo, stalno u vođstvu, a bilo je i plus šest poena  prednosti (13:7). Na kraju prve četvrtine je neriješeno 18:18. U prvim minutama druge četvrtine domaći i dalje vode, a nakon preokreta gostiju, od rezultata 26:27 do kraja poluvremena, Borac više ne ispušta vođstvo. Bilo je i plus osam poena za goste (28:36), a prvo poluvrijema završilo je sa vođstvom Borca, takođe, od plus osam poena, 34:42. Treću četvrtinu bolje su odigrali domaći. Postepeno su stizali vođstvo gostiju, a potpuno preokrenuli vođstvo gostiju na minut do kraja četvrtine i poveli sa 61:55. Gosti su trojkom, sa zvukom sirene, smanjili na 61:58, što je i bio rezultat na kraju treće četvrtine. Treću četvtinu Čelik je dobio sa 27:16. U zadnjoj četvrtini, od rezultata 63:63, gosti prave seriju od 0:8 za vođstvo od 63:71. Ovo vođstvo gosti nisu ispuštali do kraja utakmice, a imali su i 12 poena prednosti (72:84). Završilo je sa zasluženih, 77:87 za goste iz Banja Luke. Čelik je sada na skoru od 14 pobjeda i devet poraza u 23 odigrane utakmice u tekućem prvenstvu.  U sljedećem 26. kolu, posljednje kolo ligaškog dijela prvenstva, košarkaši Čelika gostuju ekipi Spars u Sarajevu, koju su pobjedili jesenas u Zenici sa 74:65.