Poraz košarkašica Čelika u Banjoj Luci od ekipe Orlovi

U utakmici iz 2. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice KŽK Čelik, danas 23.10. 2021. godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Orlovi u Banjoj Luci. Igralo se u SD Obilićevo od 16 sati. Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća, favorizovana ekipa Orlovi, aktuelni prvak BiH.

Rezultat: ŽKK Orlovi – KŽK Čelik 76:59 (25:10), (17:15), (21:15), (13:19),

Sudije su bili Željko Petković, Slaven Vavan i Dragoslav Rađević, a delegat Zoran Mejić;

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni:

Dalila Bilić 4, Adna Omerdić 4, Ajla Selimović (cap) 26, Almedina Ahmić 12, Suana Bašić, Džejlana Indžić, Anida Čaušević 6, Emira Šehić 2, Emana Pašalić, Arduana Delić 5, Sajra Huskanović, Ajna Zukić; (Trener Armel Mujaković);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović sa 26 i Almedina Ahmić 12 poena.
Najviše koševa za ekipu Orlovi postigle Tamara Rajić 19, Milica Zeljković 14 i Vladinka Erak 11 poena;

Kao što smo objavljivali, Prvenstvo 2021/2022 KSBiH za žene trebalo je startovati 16./17. 10. 2021.godine, ali zbog bojkota klubova iz KS RS, nije počelo. KŽK Čelik u 1.kolu je trebao biti domaćin ekipi ŽKK Leotar iz Trebinja. Ova utakmica će biti odigrana naknadno.

U današnjoj utakmici između banjalučke ekipe ŽKK Orlovi i zeničkog KŽK Čelika, nakon prve četvrtine plus 15 poena za aktuelne šampionke, ŽKK Orlovi, (25:10). Na poluvremenu je bilo 42:25, nakon tri četvrtine 63:40. U zadnjoj četvrtini Zeničanke su nešto smanjile vođstvo Orlova za konačnih plus 17 poena (76:59) za ekipu Orlovi.

Sve košarkašice iz rostera Čelika dobile su priliku da nastupe u današnjem meču u Banjoj Luci.

U narednom 3.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi ŽKK Lavovi iz Brčkog.