Poraz košarkašica Čelika u Banjoj Luci od ekipe Feniks

U utakmici iz 6. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2021/2022, košarkašice KŽK Čelik, večeras 04.12. 2021. godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Feniks u Banjoj Luci. Igralo se u SD Obilićevo od 20 sati. Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Feniks.

Rezultat: ŽKK Feniks – KŽK Čelik 59:45 (18:13), (11:13), (15:10), (15:9);

Sudije su bili Željko Petković, Miljan Šobot i Branislav Vranković;

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni, najviše skokova:

Emira Šehić, Dalila Bilić 4, Ajla Selimović (cap) 23 poena +22 skoka, Almedina Ahmić 8, Suana Bašić 4, Džejlana Indžić, Anida Čaušević, Sajra Huskanović, Emana Pašalić, Adna Omerdić, Arduana Delić 4, Ajna Zukić 2; (Trener Armel Mujaković, pom trener Almina Ćehajić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović sa 23 i Almedina Ahmić sa 8 poena;

Najviše koševa za ekipu Feniks postigle Jelena Tadić 15 i Hana Predojević 10 poena;

U današnjoj utakmici između banjalučke ekipe ŽKK Feniks i zeničkog KŽK Čelika, od prve do zadnje minute vođstvo domaće ekipe, 6:0, 14:6, 16:11, a na kraju prve četvrtine je 18:13 za Feniks.

Drugu četvrtinu dobile su košarkašice Čelika rezultatom 11:13, a na poluvremenu je 29:26 za Feniks.

Kroz treću četvrtinu domaće održavaju prednost, do kraja četvrtine ga i povećavaju, te je na kraju tri četvrtine utakmice 44:36 za Feniks, a treću četvrtinu su dobile sa 15:10.

Posljednju četvrtinu domaće su dobile sa 15:9, čime su povečale prednost za konačnih plus 14 poena i konačan rezultat od 59:45 za Feniks. Najveće vođstvo domaćih bilo je plus 16 poena, na minut i 30 sekundi do kraja utakmice (57:41). Košarkašice Feniksa su postigle šest trojki, a košarkašice Čelika nijednu od 11 pokušaja.

Kapiten Čelika, Ajla Selimović, bila je najbolja u ekipi Čelika i na utakmici, sa double-doble učinkom od 23 poena i 22 skoka, indeks korisnosti 33 i nije imala dovoljno raspoloženih saigračica da joj pomognu da izbjegnu poraz.

Sve igračice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da naastupe u večerašnjem meču.

Nakon šest kola košarkašice Čelika su na omjeru od četiri pobjede i dva poraza, banjalučki Feniks ima tri pobjede i tri poraza.

U narednom 7.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi ŽKK Konjic.