Poraz košarkašica Čelika u Areni u drugoj utakmici polufinala play offa

U drugoj utakmici polufinala play offa za prvaka BiH za sezonu 2023/2024, košarkašice Čelika su bile večeras, 28.4.2024.godine, domaćini favorizovanoj ekipi ŽKK Orlovi, osvajaču prvog mjesta u ligaškom dijelu takmičenja, bez poraza i aktuelnom bh prvaku. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, početak u 20 sati, pred oko 200 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i ŽKK Orlovi, pobjedu su ostvarile gostujuće košarkašice Orlova i tako sa 2:0 u seriji – „dvokorakom“ izborile finale play offa za prvaka BiH.

Orlovi su nastavili svoj pobjednički niz u ovoj sezoni.

U prvoj utakmici u Banjoj Luci, 24.4., slavila je ekipa Orlova sa 95:63.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK Orlovi  69:88  (14:16), (27:26), (10:22), (18:24);

Glavni sudija bio je Hasan Bajgorić, sudija 1 Esad Pelja, sudija 2 Ivan Jurić, delegat Nadija Pelja.

Sastav ekipe Čelika, poeni:

Amna Isaković (cap) 10, Sanja Radulović 2, Marina Ristić 17, Ajla Selimović 17, Berina Mustafica 13,

Ema Mačkić 7, Lamija Talić 3, Merjem Halač, Emina Zukić, Emana Pašalić, Džejla Šestić, Zerina

Kadić. (Glavni trener Aida Kalušić, pom.trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika: Marina Ristić i Ajla Selimović po 17, Berina Mustafica 13 i Amna Isaković 10 poena.

Najviše poena za Orlove postigle Safiyyah B Lee 22, Hana Predojević 21 i Aleksandra Mužević 18 poena.

U prvoj četvrtini dosta izjednačena utakmica sa smjenjivanjem ekipa u vođstvu do 14:16 za gošće na kraju četvrtine. Drugu četvrtinu dobijaju domaće košarkašice Čelika sa 27:26 nakon serije od 8:0 na početku četvrtine, od 14:16 do 22:16. Na poluvremneu je minimalno vođstvo Orlova sa 41:42.

U trećoj četvrtini dominacija favorizovanih Banjalučanki i ovu četvrtinu dobijaju sa 10:22 za rezultat na kraju treće četvrtine od 51:64. U posljednjoj četvrtini gošće rutinski privode utakmicu kraju, povećavaju prednost na plus 19 poena, za konačnih i zasluženih 69:88.

Ovom utakmicom ekipa KŽK Čelik BH Telecom je okončala sezonu 2023/2024 i osvojeneo je četvrto mjesto u državi.

Polufinalna serija se igrala na dvije dobijene utakmice, dok je finale planirano na tri dobijene utakmice.

U finalu play offa će igrati ŽKK Orlovi iz Banja Luke i ŽKK Lavovi iz Brčkog, inače, prvoplasirana i drugoplasirana ekipa na kraju ligaškog dijela takmičenja.