U drugoj utakmici polufinala play offa za prvaka BiH za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper Taurus bile su danas, 28.4.2024.godine, domaćini ekipi ŽKK Lavovi iz Brčkog. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17,30 sati, pred oko 200 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KK Jumper Taurus i ŽKK Lavovi pobjedu su ostvarile gostujuće košarkašice ŽKK Lavovi i tako u dvije utakmice-dvokorakom izborile finale play offa.

U prvoj utakmici u Brčkom, 24.4. slavila je ekipa Lavovi rezultatom 67:46.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama: KK Jumper Taurus – ŽKK Lavovi 62:72 (11:20), (21:18), (13:19), (17:15);

Glavni sudija Namik Fočo, sudija 1 Danijel Papaz, sudija 2 Armin Zahiragić, delegat Zoran Marković.

Sastav ekipe KK Jumper, poeni: Emira Šehić (cap) 4, Amna Kahrić 25 poena + 11 skokova (double-double učinak), Elma Feukić 17, Almedina Ahmić 4, Jelena Kapisoda, Kanita Smajić 4, Lamija Bilić, Adna Omerdić 6, Sajra Huskanović 2, Ines Podojak, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pomoćni trener Vedran Kulalić).

Najefikasnije kod KK Jumper Amna Kahrić sa 25 i Elma Feukić 17 poena. U redovima KK Lavovi najefikasnije Fajardo Estefani 22, Valentina Došić 15 i Yarelli Padilla 14 poena.

U prvoj četvrtini bolje su se snašle gostujuće košarkašice stvorile prednost od 9 poena (11:20), koje domaće košarkašice više nisu uspjeli stići niti prestići. U drugoj četvrtini, na krilima Amne Kahrić, domaće su uspjele prići na jedan poen zaostatka (27:28) i to je bilo sve od domaćih što se tiče ugrožavanja prednosti gošći. Na poluvremenu je 32:38 za Lavove. Treću četvrtinu dobile su gošće sa 13:19, pa je na kraju tri četvtine utakmice rezultat 45:57. Posljednju četvrtinu dobile su domaće sa 17:15, te je konačan rezultat 62:72 za Lavove i plasman u finale play offa nakon što su i u prvoj utakmici pobjedile Jumper sa 67:46.

Ovom utakmicom ekipa KK Jumper Taurus je okončala veoma uspješnu sezonu i osvojeneo je treće mjesto u državi, a početni cilj bio je plasman među šest prvoplasiranih.

Polufinalna serija se igrala na dvije dobijene utakmice, dok je finale planirano na tri dobijene utakmice.