Poraz košarkašica Čelika u Areni od ekipe Orlovi, lidera na tabeli

U utakmici 9. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2023/2024, košarkašice Čelika su bile večeras, 16.12. domaćini ekipi ŽKK Orlovi iz Banja Luke. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, centralni teren, početak u 18 sati, pred oko 300 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i ŽKK Orlovi, zasluženu pobjedu su ostvarile Banjalučanke i tako su banjalučanke i dalje bez poraza u ovom prvenstvu.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

Rezultat: KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK Orlovi  63:95 (14:18), (16:11), (24:32), (9:34);

Glavni sudija je bio Namik Fočo, sudija 1 Ivan Jurić, sudija 2 Armin Zahiragić, delegat Zoran Marković.

Sastav ekipe Čelika:

Amna Isaković (cap), Sanja Radulović, Sara Heljić, Ajla Selimović, Zerina Kadić, Ema Mačkić, Lamija Talić, Merjem Halač, Emina Zukić, Emana Pašalić, Džejla Šestić, Berina Mustafica. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika: Ajla Selimović 13 i Berina Mustafica 11 poena.

Najviše poena kod Orlova: Aleksandra Mužević 27, Nataša Šobot i Safiyyjah B Lee po 19 poena.

Košarkašice Čelika pred ovu utakmicu su imale bilans od sedam pobjeda i jedan poraz, 15 bodova, i treće mjesto na tabeli. Ekipa Orlovi je imala svih 8 pobjeda, 16 bodova i prvo mjesto na tabeli.

Prvu četvrtinu su dobile gošće iz Banja Luke sa 14:18 nakon stalnog vođstva kroz četvrtinu. U drugoj četvrtini bolja igra domaćih košarkašica Čelika, u kojoj su preokrenuli rezultat do poluvremena na 30:29. Ovu četvrtinu Zeničanke su dobile sa 16:11. Na početku 3.četvtine Čelik je još u vođstvu, a onda su Orlovi preokrenuli rezultat u svoju korist, koju više nisu ispuštali do kraja utakmice. Treću četvrtinu su dobli Orlovi sa 24:32, pa je na kraju tri četvrtine utakmice 54:61 za gošće.

U posljednjoj četvrtini rezultatski krah domaćih, ovu četvrtinu gošće su dobile sa 9:34 za konačnih i zasluženih 63:95 za Orlove.

Double-double učinak u ekipi Čelika imala je Ajla Selimović sa 13 poena i 17 skokova, indeks korisnosti 20.

Košarkašicama Čelika ovo je drugi poraz u prvenstvu uz sedam pobjeda. Košarkašice Orlova su na bilansu od 9 pobjeda, bez poraza.

U narednom 10.kolu košarkašice Čelika gostuju kod ekipe ŽKK Igman Istočna Ilidža.

„Zrinjski 2010“ – Kozara (16)

Trenutna tabela (pobjede-porazi): Orlovi 9-0, Lavovi 8-1, Čelik 7-2, Jumper 6-3, Leotar 5-4, RMU Banovići i Play Off po 4-5, Mladi Krajišnik 3-6, Jedinstvo 2-7, Zrinjski 3-5, Kozara 2-6 i Igman 0-9.