Poraz košarkašica Čelika od Play Offa u Sarajevu

U utakmici 24. kola bh. košarkaške lige (11. kolo drugog dijela prvenstva) za sezonu 2020/2021, košarkašice KŽK Čelik, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Play Off u Sarajevu. Igralo se u KSC Skenderija bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa u cijelom svijetu (COVID-19). Pobjedu u ovom derbi meču ostvarila je domaća ekipa Play Off.

Rezultat: ŽKK Play Off – KŽK Čelik 79:52  (28:9), (12:18), (16:12), (23:13), Sudije su bili Tarik Nikšić, Dejan Knežević i Samir Kadrić, a delegat Hariz Bilić; Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni, najviše skokova: Anida Čaušević 2, Sajra Ćaić 2, Nedžla Kovačević (cap) 22, Ajla Selimović 16 p. +12 skokova, Ivana Branzovski 8, Džejlana Indžić, Emana Pašalić, Ema Halimić, Almedina Ahmić 2, Sedina Halimić;  (Trener Aida Kalušić, pom trener Nedim Šišić).

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Nedžla Kovačević sa 22 i Ajla Selimović 16 poena + 12 skokova. Sve koševe za Play Off postigle su: Azra Alispahić i Amra Bajrović po 23, Zerina Alispahić 17, Neira Alispahić 10 i Berina Tekač 6 poena; Košarkašice Play Offa su uspjele da se revanširaju KŽK Čelik za poraz u prvom dijelu prvenstva u Zenici od 81:68. Na početku utakmice Čelik je poveo sa 0:4 i to je bilo jedino vođstvo Zeničanki. Nakon četiri minute rezultat je bio 10:7 za domaće, a onda domaće prave seriju od 18:2. Na kraju prve četvrtine to daje rezultat 28:9 za Play Off i utakmica je bila potpuna prelomljena.Na poluvremenu je 40:27 za domaće i drugu četvrtinu dobile su gošće sa 12:18. Poslije tri četvrtine utakmice je 56:39 za Play Off. U zadnjoj četvrtini domaće ponovo povećavaju prednost, ovu četvrtinu dobijaju sa plus 10 poena (23:11) za konačnih plus 27 poena (79:52) i potpuni revanš za poraz u Zenici iz jesenjeg dijela sezone. Zenički KŽK Čelik je sada sa bilansom od 15 pobjeda i sedam poraza, 37 bodova, bili su slobodni u 6. i 19.kolu. I ŽKK Play Off je sada sa istim bilansom kao i KŽK Čelik (15/7).  U narednom 25.kolu (12. kolo drugog dijela sezone) košarkašice Čelika gostuju favorizovanoj ekipi Orlovi iz Banja Luke.