Poraz košarkašica Čelika od Play Offa u Sarajevu

U utakmici 14. kola bh. košarkaške Lige 12, za sezonu 2023/2024, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom, sinoć 04.februara 2024.godine, bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Play Off u Sarajevu.

Igralo se u SD „Skenderija“, pred oko 50 gledalaca. Pobjedu u ovom derbi meču između bivših bh.prvakinja ostvarila je domaća ekipa Play Off i tako se revanširala Čeliku za jesenji poraz u Zenici..

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŽKK Play Off – KŽK Čelik BH Telecom 74:67 (20:17), (18:22), (16:17), (20:11);

Glavni sudija bio Namik Fočo, sudija 1 Samir Kadrić, sudija 2 Armin Zahiragić, a delegat Mirza Hatibović.

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni:

Ema Mačkić 8, Amna Isaković (cap) 15, Marina Ristić 14, Ajla Selimović 16, Berina Mustafica 9, Lamija Talić, Merjem Halač, Emina Zukić, Sanja Radulović, Emana Pašalić, Džejla Šestić, Marija Stojiljković 5. (Trener Aida Kalušić, pom. trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 16, Amna Isaković 15 i Marina Ristić 14 poena.

Najviše poena za Play Off postigle su: Dalila Slatina 31, Azra Nikšić 16 i  Ilhana Džajić 11 poena.

Jesenas u Zenici  u 3.kolu, u susretu starih rivala, bivših bh.šampionki, između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i ekipe ŽKK Play Off, ubjedljivu i zasluženu pobjedu ostvarile su domaće košarkašice Čelika, rezultatom 110:76. Čelik je večeras nastupio bez povrijeđene Sare Heljić, ali sa novim pojačanjem iz novosadske ekipe ZKA, Marijom Stojiljković.

Tok utakmice:

Većim dijelom prve četvrtine u vođstu su domaće igračice Play Offa i na kraju četvrtine je 20:17 za domaće.

U drugoj četvrtini bolja igra košarkašica Čelika koje prave seriju od 0:10 od rezultata 24:19, pa je rezultat 24:29 za gošće iz Zenice. Na kraju druge četvrtine je 18:22 za Čelik, pa je na poluvremenu 38:39 za Čelik.

U prvih sedam minuta treće četvrtine Čelik održava vođstvo od jedan do tri poena, a onda u posljednje tri minute ove četvrtine ekipe se smjenjuju u vođstvu. Ova četvrtina je završila rezultatom 16:17 za Čelik, te je na kraju tri četvrtine utakmice 54:56 za Čelik.

Na početku posljednje četvrtine Čelik pravi seriju od 0:7 i ide na rezultat 54:63. Uzvraćaju domaće serijom od 8:0 i rezultat je samo poen prednosti za Čelik 62:63. Još malo gošće su čuvale prednost, a onda nastaje preokret u korist domaćih, koju povećavaju na plus 7 poena, te je konačan rezultat 74:67 za Play Off.

Neshvatljiv pad u igri Čelika u odlučujućim, posljednjim minutama utakmice, sa puno promašaja i izgubljenih lopti. Nezadrživa u timu Play Offa bila je Dalila Slatina, koja je postigla 31 poen, te Azra Nikšić sa double-double učinkom od 16 poena i 14 skokova i sa najvećim indeksom korisnosti od 26.

Nakon večerašnjeg poraza Čelik je na omjeru od 11 pobjeda i tri poraza, 25 bodova.

Rezultati  14.kola (3. kolo drugog dijela prvenstva)