Poraz košarkaša OKK Čelik WWIN u Sarajevu od lidera na tabeli

Uokviru 14.kola A2 lige – regija Jug, večeras, 19.2.2024.godine, u Sarajevu je odigrana prvenstvena košarkaška utakmica između ekipe KK “Studenti“ iz Sarajeva i OKK “Čelik” WWIN iz Zenice.

Utakmica je odigrana pred oko 50 gledalaca. Ubjedljivu pobjedu u ovom meču ostvarila je favorizovana ekipa Studenti, jedina neporažena ekipa sa svih 14 pobjeda u prvenstvu.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama

KK “Studenti ” – OKK “Čelik” WWIN 97:62 (22:19), (29:12), (25:15), (21:16);

Sastav ekipe OKK Čelik WWIN i strijelci:

Asmir Đananović (cap) 7, Džan Pirić 16, Adin Terzić, Ajdin Spahić 14, Emin Delibašić 7, Hamza Begagić 9, Ajdin Zejnirović, Meša Ekinović Vedran Pojskić 2, Leo Šendula 5, Mirza Bogilović 2. (Trener Admir Hasić);

Najefikasniji u ekipi Čelika: Džan Pirić 16 i Ajdin Spahić 14 poena.

Kod ekipe Studenti najbolji: Elmir Džafić 28 poena i 11 skokova (double-double učinak), indeks korisnosti 39, još dvocifreni Adin Mandžukić 11, te Feđa Nuhić i Eman Jašarević po 10 poena.

U prvoj četvrtini, na kraju, prilično rezultatski izjednačena utakmica, završilo je sa 22:19 za domaće.

Drugu četvrtinu dobili su domaći Studenti najubjedljivije, 29:12, pa je na poluvremenu rezultat 51:31.

Treću četvrtinu dobijaju Studenti sa 25:15, te je na kraju tri četvrtine utakmice plus 30 za domaće, 76:46.

U posljednjoj četvrtini rezultat je 21:16 za konačnih 97:62 za ekipu Studenti.

Presudila je bolja igra domaćih u svim segmentima igre, npr. postotak šuta kod domaćih bio je 54%, a kod Zeničana 31%, tako da je odnos indeksa korisnosti 115/47 za ekipu Studenti.

Svi košarkaši iz rostera obje ekipe dobili su priliku da nastupe u večerašnjem meču, a svi domaći košarkaši Studenta upisali su se u listu strijelaca.

OKK Čelik WWIN u 14 utakmica ostvario je 6 pobjeda i 8 poraza, sedmo mjesto sa 20 bodova.