Poraz košarkaša OKK Čelik u Živinicama

Poraz košarkaša OKK Čelik u Živinicama – Košarkaši Čelika, uokviru 3.kola A1 Lige KSBiH, sezona 2018/2019, bili su na gostovanju kod ekipe KK Živinice u istoimenom gradu. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani u Živinicama pred oko 15 gledalaca. Glavni sudija bio je Samir Kadrić, a pomoćnici Nedim Čomaga i Faruk Zukić. Pobjedu je ostvarila domaća ekipa Živinica.

Rezultat: KK Živinice – OKK Čelik 76:54  (14:24), (30:18), (18:9), (14:3);

Najefikasniji kod Čelika: Anes Podojak 15, Kerim Dragolj 14 i Namik Varupa 10 poena.

Najviše koševa za Živinice postigli su: Mirza Islamović 21 i Adnan Đulović 14 poena 17 +skokova + 14 osvojenih lopti)

Sastav OKK Čelik i poeni: Armin Avdibegović 6 (cap), Imran Porča 5, Anes Podojak 15, Namik Varupa 10, Kerim Dragolj 14, Kenan Fajković, Adi Bambur, Muhamed Gak 2, Denis Halilović, Mirza Keso 2, Eldar Abazović, Vildan Hodžić. (Šef struke Armel Mujaković);

Prvu dionicu stalno su bili u vođstvu košarkaši Čelika i svoju prednost stalno su povećavali, da bi na kraju prve dionice bilo 14:24 za Čelik. U ovoj dionici istakli su Anes Podojak i Namik Varupa.

U drugoj dionici bolji su bili domaći, koji su do poluvremena u potpunosti preokrenuli rezultat u svoju korist, za odmor na poluvremenu 44:42 za domaće. Domaći su dobili drugu dionicu sa 30:18.

Treću dionicu ponovo dobivaju domaći sa 18:9, koji su postepeno povećavali svoju vođstvo iz 1.poluvremena, tako da je na kraju treće donice 62:51 za Živinice.

Zadnju dionicu domaći još pojačavaju i odlaze na + 17 poena (69:52) na 4,5 minuta do kraja utakmice.

Najveću prednost domaćih je na kraju utakmice od + 22 poena (76:54), što je i konačam rezultat utakmice.

Košarkaši Čelika su postigli samo tri poena u zadnjoj dionici. Trener Edin Varupa je uvodio u finišu i košarkaše sa manjom minutažom.