Poraz košarkaša OKK Čelik u Goraždu

Poraz košarkaša OKK Čelik u Goraždu – Košarkaši Čelika, uokviru 6.kola A1 Lige, bili su na gostovanju kod ekipe KK Radnički iz Goražda. Utakmica je odigrana u Gradskoj dvorani „Mirsad Hurić“ u Goraždu. Pobjedu je ostvarila domaća ekipa Radničkog. Rezultat: KK Radnički – OKK Čelik  87:80 (21:22), (29:19), (19:18), (18:21);

Najefikasniji kod Čelika: Muhamed Gak 33, Mirza Keso 15 i Armin Avdibegović 10 poena.

Najviše koševa za Radnički postigli su: A.Alikadić i J.Mc Claim po 18, Z.Tadić 15 poena.

Sudije: Zoran Hodžić, Namik Fočo i Mirza Palo, delegat Sanjin Kahvedžić.

Sastav OKK Čelik i poeni: Avdibegović (cap) 10, Bambur 4, Gak 33, Halilović 2, Keso 15, Alić , Mešinović 7, Fajković 2, Podojak, Porča 7, Varupa. (Šef struke Armel Mujaković);

Košarkaši Čelika večeras su u Goraždu upisali drugi poraz sezone. Radnički je na kraju slavio rezultatom 87:80. Inače, ekipa Radničkom još nema poraza u ovom prvenstvu i ima omjer 5/0..

Zeničani su nakon pobjede protiv Turbine u prošlom kolu večeras odigrali veoma lošu utakmicu u odbrani, tako da su na kraju morali sportski čestitati domaćinu na pobjedi. Zeničani su dobro otvorili večerašnji susret, prvu četvrtinu riješili su u svoju korist rezultatom 21:22.

Za Čelik je ispostavilo se kobna bila druga četvrtina, kada su domaćini odigrali sjajno u napadu, te istu riješili u svoju korist, na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 50:41 za ekipu Radničkog.

U trećoj četvrtini pokušali su gosti iz Zenice da smanje rezultat, ali na kraju trećeg perioda rezultat je glasio 69:59 za domaću ekipu. U posljednih 10.minuta Čelik je odigrao bolje nego u drugoj i trećoj četvrtini, ali nije mogao do preokreta. Završilo je 87:80 za Radnički.

Ističemo najraspoloženijeg u igri Čelika večeras, a to je Muhamed Gak, koji je ubacio 33 poena (4/6 trojke 66%, 7/11 za dva poena, 63%, 7/9 slobodna bacanja, 77%, i ndeks korisnosti 28). Slabo je odigrao Ernes Mešinović, kao i na prošloj utakmici protiv Turbine, a večeras je postigao samo 7 poena za nepune 33 minute provedene na parketu.

Čelik nakon šest odigranih kola ima omjer od tri pobjede i dva poraza, jedno kolo su pauzirali.

U narednom, sedmom kolu OKK Čelik je domaćin ekipi Gradina iz Tešnja.